Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų aferistas Mavrodis apkaltino Chodorkovskį Neftejugansko mero nužudymu

Sergejus Mavrodis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Mavrodis
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinės piramidės MMM įkūrėjas Sergejus Mavrodis, kalbėdamasis su televizijos kanalo Russia.ru žurnalistais, apkaltino Michailą Chodorkovskį ir Leonidą Nevzliną užsakomųjų žmogžudysčių organizavimu.

Kaip rašo lenta.ru, S.Mavrodis teigia, kad M.Chodorkovskis užsakė Neftejugansko miesto mero Vladimiro Petuchovo žmogžudystę. Pasak S.Mavrodžio, jam apie tai papasakojo vienoje kalėjimo kameroje kartu sėdėję asmenys, kurie buvo tų nusikaltimų vykdytojai.

Anot S.Mavrodžio, buvęs „Jukos“ viceprezidentas L.Nevzlinas kompanijos saugumo tarnybos darbuotojui Aleksejui Pičiuginui pavedė organizuoti V.Petuchovo nužudymą, o A.Pičiuginas Volgograde rado du vykdytojus. S.Mavrodis žurnalistams pasakojo, kad jo kameros draugai taip pat kėsinosi į verslininko Jevgenijaus Rybino gyvybę.

„Scanpix“ nuotr./Michailas Chodorkovskis
Michailas Chodorkovskis

Vykdytojai neva matė A.Pičiuginą ir L.Nevzliną kartu. Nors M.Chodorkovskio su jais nebuvo, po V.Petuchovo nužudymo jie buvo pagirti,  kad nusikaltimą įvykdė vieno iš užsakovų gimimo dieną. S.Mavrodis priminė, kad V.Petuchovas buvo nužudytas 1998 metų birželio 26-ąją – per M.Chodorkovskio gimtadienį.

Trečias nusikaltimas, kurio organizavimu S.Mavrodis apkaltino „Jukos“ vadovus, – kompanijos „Feniks“ direktorės Valentinos Kornejevos nužudymas.

L.Nevzlinas 2008 metų rugpjūtį už akių buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už vienuolikos žmogžudysčių arba pasikėsinimų nužudyti organizavimą, tarp jų – ir V.Kornejevos, V.Petuchovo bei J.Rybino. Generalinės prokuratūros duomenimis, L.Nevzlinas veikė su A.Pičiuginu, kuris 2007-aisiais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. L.Nevzlinas šiuo metu gyvena Izraelyje ir yra šios šalies pilietis. Rusijos generalinei prokuratūrai nepavyksta išsireikalauti jo ekstradicijos.

M.Chodorkovskis 2005 metais buvo nuteistas už finansines machinacijas ir vengimą mokėti mokesčius. Šiuo metu Maskvos teismas nagrinėja antrą baudžiamąją bylą, kurioje buvęs „Jukos“ vadovas M.Chodorkovskis kaltinamas grobstęs naftą ir vertybinius popierius bei plovęs pinigus.

S.Mavrodis buvo nuteistas už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą. Į laisvę jis išėjo 2007-ųjų gegužę. Praėjusiais metais teismo antstoliai areštavo jo turtą, kad būtų galima kompensuoti nuostolius indėlininkams, nukentėjusiems nuo S.Mavrodžio veiklos praėjusį dešimtmetį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min