2026-02-08 12:20 Atnaujinta 2026-02-09 08:47

Dubajuje sulaikytas Rusijos generolo pašovimu įtariamas vyras

Rusijos saugumo tarnyba FSB sekmadienį pranešė, kad Dubajuje buvo sulaikytas Rusijos pilietis, įtariamas Maskvoje peršovęs ir sužeidęs aukšto rango Rusijos karinės žvalgybos karininką Vladimirą Aleksejevą.
FSB Dubajuje sulaikė vyrą
FSB Dubajuje sulaikė vyrą / TASS nuotr.

Rusijos žiniasklaida citavo FSB teigiant, kad vyras, kuriam virš 60 metų, buvo „sulaikytas ir perduotas Rusijai“ po to, kai pabėgo į Jungtinius Arabų Emyratus, o vienas įtariamas bendrininkas buvo sulaikytas Maskvoje, dar vienas – pabėgo į Ukrainą.

Nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į savo kaimynę, Rusijoje ir Maskvos kontroliuojamoje Ukrainos teritorijoje buvo nužudyti keli aukšto rango kariuomenės pareigūnai.

Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Vladimiras Aleksejevas
Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Vladimiras Aleksejevas

Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU vadovo pavaduotojas V.Aleksejevas penktadienį buvo pašautas Maskvoje, namo, kuriame gyvena, laiptinėje ir paguldytas į ligoninę.

Jam taikomos Vakarų sankcijos dėl numanomo vaidmens rengiant kibernetines atakas ir organizuojant nervus paralyžiuojančios medžiagos ataką prieš Rusijos perbėgėlį Sergejų Skripalį 2018 metais Jungtinėje Karalystėje.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apkaltino Ukrainą organizavus šį pasikėsinimą nužudyti.

Kyjivas, prisiėmęs atsakomybę už kelių aukšto rango Rusijos kariuomenės pareigūnų nužudymą nuo karo pradžios, šio atvejo nekomentavo.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą