Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 19:32 , Atnaujinta: 2021 sausio 18d. 20:27

FTB aiškinasi, ar viena moteris nepavogė kompiuterio iš Atstovų Rūmų pirmininkės kabineto ir nepardavė jo Rusijai

videoĮrašuose iš Kapitolijaus matoma Riley June Williams
YouTube nuotr. / videoĮrašuose iš Kapitolijaus matoma Riley June Williams

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) analizuoja galimybę, kad per Kapitolijaus šturmą į Atstovų Rūmų pirmininkės, demokratės Nancy Pelosi kabinetą įsibrovė paslaptinga moteris, pavogė nešiojamąjį kompiuterį ar kietąjį diską ir ketino pasiūlyti grobį Rusijai, rašo „Politico“.

Nėra aišku, ar tikrai įvyko tai, apie ką skelbiama FTB agento pareiškime, bet juo apibūdinami baudžiamieji kaltinimai Riley June Williams – moteriai iš Pensilvanijos valstijos, kurią sausio 6 dieną prie N.Pelosi kabineto užfiksavo Kapitolijuje įrengtos stebėjimo kameros.

FTB agentas Jonathanas Lundas pareiškime rašo, esą netrukus po sausio 6-osios įvykių biuro karštąja linija paskambino liudininkas (W1), pareiškęs, kad yra buvęs R.J.Williams partneris ir kad atpažino ją vaizduose iš Kapitolijaus.

„W1 taip pat tvirtino kalbėjęsis su R.J.Williams draugais, jam parodžiusiais vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip R.J.Williams paima nešiojamąjį kompiuterį ar kietąjį diską iš pirmininkės Pelosi kabineto.

YouTube nuotr./Įrašuose iš Kapitolijaus matoma Riley June Williams
YouTube nuotr./Įrašuose iš Kapitolijaus matoma Riley June Williams

W1 teigė, kad R.J.Williams ketino nusiųsti prietaisą draugui į Rusiją, kuris planavo parduoti jį Rusijos užsienio žvalgybos tarnybai (SVR). Bet kompiuterio siuntimas į Rusiją dėl nežinomų priežasčių nepavyko, ir R.J.Williams arba vis dar turi prietaisą, arba jį sunaikino“, – rašoma dokumente.

Peržiūrėjęs dabar jau „YouTube“ platformoje nepasiekiamą vaizdo įrašą „Storming the Capitol: The Inside Story“, FTB agentas esą nustatė, kad laiptai, ant kurių matoma R.J.Williams, iš tikrųjų veda į N.Pelosi biurą.

Negana to, panašu, kad R.J.Williams dingo. Jos motina pareigūnams teigė, kad jauna moteris susikrovė daiktus ir išvyko, prieš tai pasakiusi, jog nebus pora savaičių.

Kaip minėta, FTB dar analizuoja situaciją, o kol kas nėra patvirtinimo, kad iš N.Pelosi kabineto buvo pavogtas kompiuteris. Biuras jau patikslino, kad R.J.Williams yra kaltinama ne vagyste, o neteisėtu įsiveržimu į Kapitolijų.

Ieškinyje sakoma, kad R.J Williams motinai, gyvenančiai Harisbergo mieste, buvo parodytos Kapitolijuje padarytos nuotraukos, ir moteris patvirtino, kad jose matoma liekna akiniuota rudaplaukė yra jos duktė.

Motina sakė, kad jos duktė „staiga susidomėjo prezidento Trumpo politika“.

R.J.Williams į Vašingtoną buvo išvažiavusi su savo tėvu, bet jiedu tą dieną atsiskyrė vienas nuo kito, kilus sumaiščiai.

Daugelis į Kapitolijų įsiveržusių žmonių buvo atpažinti ir sulaikyti. Daugumą jų padėjo atpažinti nuotraukos ir vaizdo įrašai, paskelbti socialiniuose tinkluose.

Kapitolijus tebėra budriai saugomas, ruošiantis trečiadienį įvyksiančiai išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguracijai, baiminantis, kad riaušininkai gali mėginti sutrikdyti šią ceremoniją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min