Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 15:11

FTB atnaujino 1982 metų Čikagos nuodijimų bylą

Vaistai
Photos.com / Vaistai

Federalinis tyrimų biuras (FTB) atnaujino serijinių nuodijimų, įvykdytų 1982-aisiais Čikagoje, tyrimą.

Kaip praneša „Chicago Tribune“, nuspręsta panaudojant naujausias technologijas dar kartą išnagrinėti visą ketvirčio amžiaus tyrimo medžiagą.

1982-ųjų rudenį apsinuodiję cianidu Čikagoje mirė septyni žmonės. Nuodus nežinomi piktadariai buvo supylę į skausmą malšinančių ir temperatūrą mažinančių vaistų „Tylenol“ kapsules. Šios mirtys sukėlė paniką Jungtinėse Valstijose ir pakirto pasitikėjimą farmacijos pramone visame pasaulyje. Čikagos nuodijimai laikomi vienu iš garsiausių neatskleistų pastarųjų dešimtmečių Amerikos nusikaltimų.

Trečiadienį FTB apieškojo Bostono priemiestyje esantį namą, priklausantį Jamesui Williamui Lewisui. Šis vyras anksčiau laikytas galimu nuodytoju, tačiau buvo nuteistas tik už turto prievartavimą – J.W.Lewisas 1982-aisiais iš kompanijos „Johnson & Johnson“ reikalavo milijono dolerių už pažadą nutraukti nuodijimų seriją. Deja, tuo metu tyrėjai taip ir nerado jokių sąsajų tarp vyro ir nuodijimų serijos.

„Tylenol“ bylą prieš ketvirtį amžiaus narpliojo daugiau nei šimtas tyrėjų. Jie patikrino daugiau nei 6,5 tūkst. versijų. Įtariamaisiais laikyti apie 400 žmonių, o tyrimo ataskaita užėmė daugiau nei 20 tūkst. puslapių. Tačiau tyrėjams taip ir nepavyko ne tik išaiškinti piktadarių, bet ir suprasti jų poelgio motyvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min