Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FTB kaltina Rusiją nesidalinus informacija apie Bostono sprogdintoją Tamerlaną Carnajevą

Tamerlanas Carnajevas
FTB nuotr. / Tamerlanas Carnajevas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos valdžia atsisakė JAV Federaliniam tyrimų biurui (FTB) suteikti daugiau informacijos apie vieną iš įtariamų sprogdintojų Bostono maratone – papildoma informacija būtų leidusi atidžiau sekti Tamerlaną Carnajevą ir galbūt užkirtusi kelią teroristiniam aktui, rašo „The New York Times“.

Rusijos pareigūnai 2011 metais FTB pranešė, kad T.Carnajevas buvo radikalaus islamo sekėjas ir tvirtas tikinysis. Be to, nuo 2010-ųjų jis drastiškai pasikeitė, kai planavo vykti iš JAV į Rusiją ir ten susitikti su neįvardintomis pogrindinėmis grupuotėmis.

Tačiau vėliau Rusijos pareigūnai net kelis kartus atmetė FTB prašymus pateikti papildomos informacijos apie T.Carnajevą, skelbiama naujoje generalinio inspektoriaus ataskaitoje. Tuo metu JAV žvalgyba buvo pradėjusi sekti T.Carnajevą, tačiau manė, kad jis didesnę grėsmę kelia pačiai Rusijai.

Tik po praėjusių metų balandį įvykdytų sprogdinimų rusai pasidalino papildoma žvalgybine informacija

Ataskaitoje rašoma, kad tik po praėjusių metų balandį įvykdytų sprogdinimų rusai pasidalino papildoma žvalgybine informacija – įskaitant ir telefono pokalbiu tarp T.Carnajevo ir jo motinos, kurį įrašė Rusijos žvalgybos pareigūnai. Pokalbio metu buvo aptarinėjamas džihadas.

„Rusija nesuteikė visos informacijos, kurią tuo metu turėjo apie jį. Remiantis tuo, ką žinojo FTB, jie padarė viską, ką galėjo“, – sakė aukštas JAV pareigūnas, kuris buvo supažindintas su ataskaita.

T.Carnajevas, kuris buvo nušautas bandydamas pasprukti nuo policijos, ir jo brolis Džocharas laikomi vieninteliais įtariamaisiais dėl sprogdinimų Bostono maratono metu. Per juos žuvo 3 ir buvo sužeista daugiau nei 200 žmonių. Teisingumo departamentas metų pradžioje pranešė, kad jie sieks mirties bausmės Dž.Carnajevui.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tamerlanas Carnajevas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tamerlanas Carnajevas

Federaliniai agentai rado labai mažai įrodymų, kurie sietų brolius su tarptautinėmis teroristų organizacijomis. FTB atstovai Dagestane nerado patvirtinimo, kad T.Carnajevas šiame Kaukazo regione būtų dalyvavęs teroristų apmokymuose.

„Šiuo metu atrodo, kad jie – vietiniai žiaurūs ekstremistai, – sakė aukšto rango pareigūnas. – Mes negalime nieko atmesti, tačiau nesame radę nieko, kas patvirtintų jų ryšius su teroristine grupuote.“

Anksčiau buvo skelbta, kad Rusijos valdžia įspėjo FTB apie vieną iš įtariamų Bostono sprogdintojų, bet JAV pareigūnai jo nesulaikė dėl gramatinės klaidos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min