Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 7d. 17:15

FTB pakeitė išžaginimo apibrėžimą, aukomis galės būti ir vyrai

Prievartos auka
123RF nuotr. / Prievartos auka

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) pirmą kartą per 83 metus atnaujino išžaginimo apibrėžimą. Dabar prievartinio sekso aukomis juridiškai galės būti pripažintos ne tik moterys, bet ir vyrai. Aukų statuso galės tikėtis ir žmonės, kurie fiziškai nesipriešino prievartai.

Nuo 1929 metų „išžaginimu“ buvo laikomi „lytiniai santykiai su moterimi, įvykdyti panaudojant jėgą ir atlikti prieš jos valią“. Naujasis apibrėžimas, kaip mano ekspertai, leis gerokai padidinti žmonių ratą, kurie juridiškai galės būti laikomi seksualinės prievartos aukomis, praneša BBC.

Į naująjį apibrėžimą taip pat įtrauktos kai kurios lytinio akto formos, kurios iki šiol juridiškai tokiomis nebuvo laikomos, pavyzdžiui, oralinis seksas.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas, 2011 metų liepą iškėlęs klausimą apie būtinybę patobulinti išžaginimo apibrėžimą, tai pavadino pergale tų, „kurių kančios buvo ignoruojamos ilgiau nei 80 metų“.

Nors naujovė, kaip mano ekspertai, paveiks seksualinių nusikaltimų statistiką šalyje, padidindama jų skaičių, ji taip pat leis susidaryti tikslesnį kriminogeninės situacijos vaizdą. „Turėsime tikslų apibrėžimą. Išžaginimas yra išžaginimas. Jis lieka išžaginimu net ir tuo atveju, jeigu esate vyras. Jis lieka išžaginimu, net jeigu jus išprievartavo kokiu nors daiktu arba jeigu jūs buvote pernelyg neblaivus, kad galėtumėte pasipriešinti“, – per spaudos konferenciją sakė JAV Teisės departamento Smurtinių nusikaltimų prieš moteris skyriaus vadovė Susan B.Carbon.

2010 metais JAV atlikto tyrimo metu nustatyta, kad bent kartą gyvenime išžaginimą patyrė viena iš penkių moterų ir vienas iš 71 vyro. Tyrėjai naudojo platesnį seksualinės prievartos apibrėžimą už galiojusį iki šiol.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min