TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fukušima-1 atominėje elektrinėje rasti du žuvusių darbuotojų kūnai (atnaujinta 17.40 val.)

Fukušima-1 gelbėtojai dirba ir elektrinėje, ir jūroje
„Scanpix“ nuotr. / Fukušima-1 gelbėtojai dirba ir elektrinėje, ir jūroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos Fukušimos jėgainės teritorijoje rasti dviejų elektrinės operatorės „Tepco“ darbuotojų kūnai, praneša agentūra „Kyodo“.

Pranešama, kad šeštadienį buvo užbetonuotas plyšys per kurį, kaip buvo pranešta, į vandenyną pliaupė itin radioaktyvus vanduo. Tačiau radiacinis jūros vandens užterštumas kol kas nemažėja.

Taip pat pranešama ir kita nelabai paguodžianti žinia: rasti dviejų dingusių avarijos elektrinėje dirbusių žmonių kūnai. Tai – 21-erių ir 24-erių metų vyrai, kurių pasigesta iškart po žemės drebėjimo kovo 11 d.

Iki šiol skelbiama, kad, likviduojant katastrofos pasekmes, nežuvo nė vienas žmogus.

Pirminiais duomenimis, du vyrai mirė netekę daug kraujo, nuo daugybinių sužeidimų. Apie nelaimę jau pranešta žuvusių artimiesiems, jų kūnai deaktyvuoti, nes ilgą laiką gulėjo radiacinio užterštumo zonoje.

Japonijoje aukų skaičius pasiekė daugiau kaip 12 tūkst. žmonių

Japonijos nacionalinė policijos agentūra sekmadienį praneša, kad per gaivalinę nelaimę žuvo 12 tūkst. 9 žmonės.

Žinybos 10 val. vietos laiku duomenimis, daugiausiai žuvusiųjų yra Mijagio prefektūroje – 7 tūkst. 318 žmonių, taip pat Ivatės prefektūroje – 3 tūkst. 518 žmonių ir Fukušimos – 1 tūkst. 113 žmonių.

Be žinios dingusiais laikomi 15 tūkst. 472 žmonės.

Nukentėjusiųjų nuo niokojamo žemės drebėjimo ir cunamio skaičius pasiekė 2 tūkst. 878 žmones.

Tuo tarpu Japonijos agentūra „Kyodo“ praneša, kad tęsiama didelio masto trijų dienų paieškos operacija, prasidėjusi penktadienį. Joje dalyvauja Amerikos ir Japonijos karių, taip pat vietos ugniagesių ir pakrančių apsaugos tarnybų pajėgos.

Per ankstesnes dvi dienas jiems pavyko surasti 66 žmonių kūnus.

Agentūra taip pat praneša, kad Fukušimos 1-ojoje atominėje jėgainėje surasti dviejų jos operatorės TEPCO darbuotojų kūnai. Pirminiais duomenimis, jie žuvo nukraujavę dėl daugybinių sužeidimų.

Plyšio užtaisyti nepavyko, radioaktyvus vanduo toliau teka į jūrą (papildyta 13.10 val.).  Inžinieriai Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje sekmadienį nauju metodu bando užtaisyti plyšį, pro kurį į Ramųjį vandenyną plūsta itin radioaktyvus vanduo ir kurio nepavyko užtaisyti betonu.

Per praėjusio mėnesio žemės drebėjimą ir cunamį apgadintoje elektrinėje taip pat buvo atliktas patikrinimas, kurio metu naujų vietų, pro kurias į aplinką veržtųsi spinduliuotė, neaptikta.

Šeštadienį pareigūnai aptiko plyšį, iš kurio į Ramųjį vandenyną veržiasi radioaktyvus vanduo – tai pirmas nustatytas tiesioginis jūros taršos šaltinis. Manoma, kad tas vanduo veržiasi iš reaktoriaus šerdies.

Kompanijos TEPCO paskelbtoje nuotraukoje matyti iš sienos besiveržianti ir į jūrą krintanti vandens srovė. Ištekančio vandens kiekis nėra aiškus. Užterštas vanduo greitai išsisklaidys vandenyne, tačiau jis gali kelti pavojų elektrinės darbuotojams.

Minimas 20 cm įtrūkimas yra vienoje eksploatacinėje šachtoje, iš kurios į jūrą išsiliejo vanduo su radioaktyviu jodu, sakė Hidehiko Nishiyama iš Japonijos branduolinio ir pramoninio saugumo agentūros.

Darbininkai užpylė tą šachtą betonu, bet vandens tai nesustabdė.

Dabar jie į vamzdį, kuris šachtą jungia su likusia sistemos dalimi, įšvirkštė polimero, kuris gali absorbuoti didžiulį kiekį vandens ir kurio tūris gali padidėti 50 kartų. Kol kas neaišku, ar polimeru pavyko sustabdyti vandens veržimąsi.

Manoma, kad plyšys sienoje atsirado per žemės drebėjimą, tačiau tyrimas šiuo klausimu dar nebaigtas.

Radiacijos nuotėkis iš Fukušimos 1-osios AE gali trukti kelis mėnesius (papildyta 15.55 val.). Sustabdyti radiacijos nuotėkį Fukušimos 1-ojoje atominėje elektrinėje pavyks po kelių mėnesių, sekmadienį pranešė Japonijos ministrų kabineto generalinis sekretorius Yukio Edano.

„Jeigu mūsų numatomų priemonių pakaks, aš manau, bus kažkas panašaus“, – spaudos konferencijoje sakė Y.Edano, pažymėdamas, kad vyriausybė ir bendrovė-operatorė TEPCO ieškos galimybių ir naujų požiūrių šiam laikotarpiui sutrumpinti.

Y.Edano sakė, kad vyriausybė, jeigu bus būtina, gali peržiūrėti evakuacijos zonų ribas, kai tik ekspertai baigs nagrinėti duomenis, gautus stebint per pastarąsias kelias dienas surinktų mėginių radiacijos lygį.

Ministrų kabineto generalinis sekretorius pažymėjo, kad valdžia atliko maždaug 900 žmonių, gyvenančių savivaldybėse netoli nuo atominės jėgainės, skydliaukės funkcijų tyrimą. Tyrimo duomenimis, nė vienam iš vaikų, kurių amžius nuo 1 iki 15 metų, nebuvo rasta radiacijos poveikio požymių.

Tuo tarpu vyriausybė rekomenduoja gyventojams, esantiems 30 km spinduliu nuo Fukušimos 1-osios AE, būti namuose ir neišeiti iš jų be itin didelės būtinybės.

Anksčiau buvo pranešta, kad vietovių, esančių 20 km nuo jėgainės zonoje, gyventojai buvo evakuoti. 

Evakuota dar 500 žmonių (papildyta 17.40 val.). Maždaug 500 žmonių sekmadienį paliko Japonijos Minamisanrikaus miestą Mijagio prefektūroje, labiausiai nukentėjusioje per žemės drebėjimą ir cunamį kovo 11 dieną.

Japonijos žiniasklaidos duomenimis, valdžios siūlymą palikti miestą iš viso priėmė maždaug 1,1 tūkst. žmonių iš 9,4 tūkst., radusių prieglobstį vietos pastatuose. Tuo tarpu iš viso miesto gyventojų skaičius, vasario pabaigos duomenimis, buvo 17 tūkst. 666 žmonės.

Mijagyje, kaip ir kitose dviejose prefektūrose – Ivatės ir Fukušimos, baigiasi paskutinė didelio masto bendros Amerikos ir Japonijos paieškos operacijos diena.

Joje dalyvauja tūkstančiai Amerikos ir Japonijos karių, taip pat vietos ugniagesiai ir pakrančių apsaugos tarnybų pajėgos.

Iki balandžio 3 dienos vakaro pavyko surasti vienuolikos žmonių kūnus. Taigi per tris operacijos dienas buvo surasti 77 žuvusiųjų kūnai.

Nacionalinės policijos agentūros duomenimis, žuvusiųjų sąrašas pasiekė 12 tūkst. 20 žmonių, o dingusiųjų be žinios sąrašas – 15 tūkst. 512 žmonių. Per gaivalinę nelaimę nukentėjo 2 tūkst. 876 žmonės.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min