Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fukušima-1 bėdos tęsiasi. Garų slėgis trečiajame reaktoriuje labai aukštas (papildyta 13.00 val.)

Dūmai rūksta iš Fukšimos-1 atominės elektrinės trečiojo bloko.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dūmai rūksta iš Fukšimos-1 atominės elektrinės trečiojo bloko.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip praneša Japonijos TV kanalas „NHK World“, trečiajame Fukušima-1 reaktoriuje smarkiai padidėjo garų slėgis.

Todėl elektrinės darbuotojai planuoja išleisti į atmosferą iš apsauginio reaktoriaus korpuso perteklinį garą. Neslepiama, kad dėl to aplinkoje padidės radiacinis spinduliavimas.

Tokių priemonių nuspręsta imtis siekiant išvengti naujo sprogimo.

Šeštadienis Fukušimoje: ugniagesiai į trečiąjį reaktorių pylė vandenį, prie dviejų reaktorių planuota pajungti elektrą ir atnaujinti automatinių aušinimo sistemų darbą. Maisto produktuose ir vandenyje rasta radiacijos pėdsakų. 

Elektrinę administruojančios bendrovės TEPCO atstovų teigimu, tai šiek tiek pristabdys elektros tiekimo atnaujinimo darbus pirmajame ir antrajame reaktoriuose. Primename, kad šeštadienį Fukušimoje buvo pagrindo optimizmui, inžinieriai planavo elektros tiekimą atnaujinti jau sekmadienį.

Kompanijos atstovai taip pat pripažįsta, kad sraigtasparnių operacija, kai virš reaktorių buvo išpilamas vanduo, nebuvo efektinga.

Kaip atrodė reaktoriai iš sraigtasparnių (spauskite čia). 

Papildyta 11.40 val. Kompanija TEPCO praneša, kad kol kas bus atsisakyta plano išleisti garus, nes slėgis reaktoriuje stabilizavosi. Kompanija pabrėžia, kad garų slėgis išlieka labai aukštas, bet daugiau nekyla. 

Papildyta 13.00 val. Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano sekmadienį pareiškė, kad Fukušima–1 atominės elektrinės ateitis aiški: ji daugiau naudojama nebus, pasibaigus katastrofai tikrai neplanuojama atstatyti jėgainės. Pasak sekretoriaus, elektrinė bus „nugriauta“, praneša kanalas NHK.

Fukušima-1 atominė elektrinė buvo pastatyta 1970-aisiais metais 250 km atstumu į šiaurės rytus nuo Tokijo, paeiliui sumontuoti šeši branduoliniai reaktoriai.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min