Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fukušimos-1 atominėje elektrinėje nugriaudėjo antras sprogimas (atnaujinta 9.15 val.)

Nuotraukoje matomas po sprogimo apgriautas Fukušimos-1 atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus pastatas (kairėje). Greta – nenukentėjęs antrojo reaktoriaus pastatas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nuotraukoje matomas po sprogimo apgriautas Fukušimos-1 atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus pastatas (kairėje). Greta – nenukentėjęs antrojo reaktoriaus pastatas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos branduolinės fizikos specialistai ir toliau susiduria su didelėmis problemomis abiejose Fukušimos atominėse elektrinėse. Pirmadienį Fukušimos-1 atominėje elektrinėje nugriaudėjo antras sprogimas.

Visą ankstesnę avarijų Fukušimos atominėse elektrinėse kroniką rasite čia.

Sekmadienio rytą Japonijos atominių elektrinių Fukušima-1 ir Fukušima-2 apylinkėse vėl buvo užfiksuotas trumpalaikis radiacinio fono padidėjimas, leistiną viršijantis daugiau nei du kartus, paskelbė naujienų agentūra „Kyodo“, besiremianti šalies vyriausybės generalinio sekretoriaus Yukio Edano žodžiais.

Pasak Y.Edano, vienu metu spinduliavimo dozė siekė 1 204 mikrosivertus, kai leistina riba tėra 500 mikrosivertai. Sekmadienio naktį šio rodiklio vidurkis buvo 882 mikrosivertai.

Paskutiniais duomenimis, neveikia jau šešių reaktorių aušinimo sistemos. Fukušimos-1 elektrinėje neveikia pirmojo, antrojo ir trečiojo, o Fukušimos-2 elektrinėje – pirmojo, antrojo ir ketvirtojo reaktoriaus aušinimo įrenginiai. Elektrinių darbininkai mėgina juos aušinti vandenyno vandeniu.

„Reuters“ perduoda Y.Edano nuogąstavimus, kad vienas ir reaktorių pradėjo lydytis. Iš vėlesnių Y.Edano pareiškimų tapo aišku, kad Fukušimos-1 elektrinės trečiajame reaktoriuje tikėtinas toks pat sprogimas, koks šeštadienį įvyko pirmajame reaktoriuje. Tiesa, Japonijos atstovai ramina, kad pats reaktorius sprogimą turėtų atlaikyti, kaip jį atlaikė ir pirmasis reaktorius.

Japonijos valdžia evakuacinę zoną išplėtė iki 20 kilometrų aplink abi elektrines. Iš viso jau evakuota apie 170 tūkst. žmonių. Mažiausiai 22 žmonės gavo dideles radiacijos dozes. Jie paguldyti į ligonines. Anksčiau skelbta, kad nuo radiacijos iš viso galėjo nukentėti iki 160 žmonių.

Priminsime, kad avarijos greta esančiose Japonijos atominėse elektrinėse Fukušima-1 ir Fukušima-2 įvyko po penktadienį, kovo 11dieną, šalį supurčiusio itin stipraus žemės drebėjimo ir vėliau pakrantes nuniokojusio griaunančio cunamio.

Reaktoriaus nepavyksta ataušinti, įtampa kyla (papildyta 15.50 val.)

BBC skelbia, kad Japonijos specialistams nepavyksta vandenyno vandeniu ataušinti Fukušimos-1 atominės elektrinės trečiojo reaktoriaus, kuriame kaip branduolinis kuras naudojamas uranas ir plutonis.

Kaip iš vietos perduoda BBC korespondentas, priežastys, kodėl nepavyksta sumažinti temperatūros reaktoriuje, nėra aiškios. Taip pat pranešama, kad neveikia matavimo prietaisai, kurie leistų nustatyti, kiek reaktorius yra užpildytas aušinimo vandeniu, tad elektrinės darbuotojai priversti kliautis netiesioginiais apskaičiavimais ir intuicija. Įtariama, kad šiame reaktoriuje jau pradėjo lydytis kuro strypai.

Neveikia matavimo prietaisai, kurie leistų nustatyti, kiek reaktorius yra užpildytas aušinimo vandeniu, tad elektrinės darbuotojai priversti kliautis netiesioginiais apskaičiavimais ir intuicija.Specialistai tikisi, kad reaktoriaus korpusas atlaikys ir tokiomis sąlygomis, tačiau situacija artima kritinei. Didžiausia nelaimė įvyktų tada, jei išsilydęs branduolinis kuras pradegintų reaktoriaus konteinerį ir išsiveržtų į išorę.

Japonijos VBPSA pranešė avariją Fukušimos-1 atominėje elektrinėje vertinanti 4-iais balais 7-ių balų sistemoje. Avarija Trijų mylių salos jėgainėje JAV 1979-aisiais vertinama 5-iais balais. Branduolinė katastrofa Černobylyje – 7-iais balais.

Fukušimos elektrinių operatorė, kompanija TEPCO pranešė pasirengusi vandenyno vandenį pilti ir į antrąjį Fukušimos-1 reaktorių, siekdama jį ataušinti. Tokiu būdu jau aušinamas ir šios elektrinės pirmasis reaktorius.

Informaciją platina ir Lietuvos specialistai

Sekmadienį po pietų informaciją apie situaciją Fukušimos-1 ir Fukušimos-2 atominėse elektrinėse išplatino Lietuvos valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI), pati ją gavusi iš Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) avarinės parengties centro ir Japonijos valstybinės branduolinės ir pramoninės saugos agentūros (VBPSA).

Pranešime patvirtinama, kad iš šešių Fukušimos-1 elektrinės reaktorių pirmasis, antrasis ir trečiasis reaktoriai yra avarinės būklės.

Pirmasis reaktorius sustabdytas. Nėra galimybės į jį tiekti elektros energijos nei išorinėmis elektros linijomis, nei dyzeliniais generatoriais. Darbas tęsiamas siekiant atstatyti elektros energijos tiekimą. Kovo 12 d. apie 8.36 val. įvyko sprogimas, kurio metu sužeisti 4 darbuotojai, primenama pranešime. Sprogimas įvyko reaktoriaus apsauginio gaubto išorėje. Reaktoriaus apsauginis gaubtas liko nepažeistas. Kovo 12 d. 13.20 val. reaktorius pradėtas aušinti jūros vandeniu.

Fukušimos-1 elektrinės antrasis ir trečiasis reaktoriai sustabdyti. Nėra galimybės jiems tiekti elektros energijos nei išorinėmis elektros linijomis, nei dyzeliniais generatoriais. Darbas tęsiamas siekiant atstatyti elektros energijos tiekimą bei užtikrinti reaktorių aušinimą. Reaktorių apsauginiai gaubtai nepažeisti.

Žemės drebėjimas paveikė ir Fukušimos-2 atominę elektrinę. Po žemės drebėjimo kovo 11 d. buvo prarastas išorinis elektros energijos tiekimas, kuris atstatytas praėjus 5 valandoms. Vandens lygis visų keturių Fukušimos-2 atominės elektrinės blokų reaktoriuose yra stabilus, reaktorių aušinimas yra atliekamas vandens papildymu iš kondensato sistemos. Buvo mažinamas slėgis pirmojo ir ketvirtojo blokų apsauginiuose gaubtuose.

Vienas darbuotojas Fukušimos-2 atominėje elektrinėje žuvo dėl krano avarijos, du darbuotojai sunkiai sužeisti.

Fukušimos-1 atominėje elektrinėje eksploatuojami verdančio vandens reaktoriai (BWR), kurių galia pirmajame bloke yra 439 MW, antrajame ir trečiajame – po 760 MW, Fukušimos-2 atominėje elektrinėje eksploatuojami keturi 1 100 MW galios verdančio vandens reaktoriai (BWR).

Šiuo metu tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojams nėra. VATESI specialistai stebi situaciją, skelbiama pranešime.

Žemės drebėjimas sukėlė grėsmę visai Japonijos taikiai atominei programai

Vienas darbuotojas Fukušimos-2 atominėje elektrinėje žuvo dėl krano avarijos, du darbuotojai sunkiai sužeisti.Pranešimai apie rimtus gedimus Japonijos atominėse jėgainėse po penktadienį įvykusio stipraus žemės drebėjimo tapo smūgiu visai šios šalies taikiai atominei programai, sekmadienį rašo JAV laikraštis „The News York Times“.

„Krizinė situacija dviejuose Fukušimos atominės jėgainės reaktoriuose verčia nuogąstauti dėl branduolinės energijos saugumo“, – sakoma straipsnyje.

„Atominės energijos kritikai seniai pareiškia abejonių dėl to, ar reikia statyti atomines elektrines tokiuose rajonuose kaip Japonija, kur didelis žemės drebėjimų pavojus. Japonijos reaktorių statytojai atsižvelgė į žemės drebėjimų grėsmę, bet, remiantis pirmais pirminiais vertinimais, projektuojant Fukušimos atominę elektrinę per mažai dėmesio buvo skirta cunamių pavojui“, – pažymi „The News York Times“.

Laikraščio duomenimis, būtent cunamis, o ne požeminiai smūgiai išvedė iš rikiuotės sistemas, užtikrinančias šios AE reaktorių aušinimą.

Laikraštis pažymi, kad, pagal vieną versijų, gedimai atominėje elektrinėje gali būti susiję su neteisingais personalo veiksmais.

JAV atominės energetikos specialistas Nilsas Diazas mano, kad Fukušimos elektrinės darbuotojai per vėlai pradėjo reaktorių aušinimo operaciją. Jiems galbūt reikėjo išleisti nedidelį radiacijos kiekį ir taip sumažinti didesnės katastrofos atominėje elektrinėje pavojų, mano jis.

N.Diazas paaiškino, jog šitai tikriausiai susiję su tuo, kad Japonijoje itin skausmingai reaguojama į pranešimus net apie nedidelius radiacijos nuotėkius.

Straipsnyje pažymima, kad Japonija – viena didžiausių pasaulyje branduolinės energijos vartotojų. Šalyje veikia 17 atominių elektrinių su 55 reaktoriais. Jie patenkina 30 proc. Japonijos elektros energijos poreikių.

Nepaprastoji padėtis paskelbta dar vienoje atominėje elektrinėje (papildyta 16.45 val.)

Nepaprastoji padėtis sekmadienį paskelbta dar vienoje Japonijos atominėje elektrinėje. Pavojaus lygis Onagavos elektrinėje kol kas nustatytas minimalus, pranešė elektrinę valdančios kompanijos TEPCO atstovai.

Kaip skelbia naujienų agentūra AFP, pavojus paskelbtas po to, kai apylinkėse greta Onagavos elektrinės buvo užfiksuotas padidėjęs radiacinis fonas. Kas sukėlė radiacijos lygio padidėjimą, kol kas nežinoma.

Nekosuki600/wikimedia.org nuotr./Onagavos atominė elektrinė
Nekosuki600/wikimedia.org nuotr./Onagavos atominė elektrinė

Onagavos atominė elektrinė yra įsikūrusi labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusioje Mijagio prefektūroje, netoli Onagavos ir Išinomakio miestų. Penktadienį, netrukus po žemės drebėjimo, šios elektrinės vieno reaktoriaus turbinų skyriuje buvo kilęs gaisras, tačiau jį pavyko netrukus užgesinti. Vėliau paskelbta, kad iš kito šios elektrinės reaktoriaus sunkiasi vanduo.

Problemų tik daugėja (papildyta 18.46 val.)

Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“ pranešė, kad su problemomis susidūrė dar vienos atominės elektrinės personalas. Už 120 km į šiaurę nuo Tokijo esančioje Tokajaus atominėje elektrinėje irgi sugedo reaktoriaus aušinimo sistemos siurblys.

Ibarakio prefektūroje pastatytoje Tokajaus atominėje elektrinėje sumontuotas vienas 1 100 MW branduolinis reaktorius. Penktadienį, per žemės drebėjimą, reaktorius automatiškai išsijungė ir po to buvo aušinamas.

Tokajaus atominės elektrinės operatorė, kompanija „The Japan Atomic Power Company“ pareiškė, kad reaktoriaus aušinimo sistema, nepaisant dviejų iš trijų dyzelinių generatorių gedimo, veikia toliau.

Japonijos atominės energetikos specialistas perspėjo apie gresiančią „daugybės černobylių“ katastrofą (papildyta 21.27 val.)

Buvęs kompanijos „Toshiba“ inžinierius Masashi Goto, kūręs apsauginius apvalkalus branduoliniams reaktoriams, per spaudos konferenciją Tokijuje konstatavo, kad Japonija susidūrė su nepaprastai didele problema, ir paragino vyriausybę atskleisti daugiau iki šiol nutylimos, anot jo, informacijos apie padėtį.

Kaip praneša BBC, M.Goto konstatavo, kad situacija viename Fukušimos-1 elektrinės reaktoriuje yra „labai nestabili“, o jeigu jame prasidės branduolinio kuro lydymasis, „pasekmės bus siaubingos“. Specialistas pabrėžė, kad toks scenarijus yra išties labai tikėtinas.

Japonijos vyriausybė savo ruožtu ne kartą yra pabrėžusi, kad net ir reaktoriaus išsilydymo atveju didelio kiekio radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimas neįvyks.

M.Goto nuomone, iš Fukušimos elektrinių dešimties reaktorių septyniems daugiau ar mažiau gresia išsilydymas. Pasak specialisto, „mes kasdien artėjame prie tokio finalo, tačiau nesiimame pakankamai priemonių užkirsti tam kelią“.

Didžiausią grėsmę kelia Fukušimos-1 elektrinės pirmasis ir trečiasis reaktoriai, pabrėžė M.Goto. Kontroliniai strypai, kurie stabdo branduolinio skilimo reakciją, šiuose reaktoriuose suveikė. Tačiau normaliomis sąlygomis reikia ne vienos dienos, kol reakcija galutinai sustoja, o visą tą laiką reaktorių būtina palaipsniui aušinti. Deja, dėl galingo žemės drebėjimo ir cunamio reaktorių aušinimo sistemos nustojo veikti. Tai pat sugedo atsarginiai dyzeliniai generatoriai, turėję reaktorių aušinimo sistemas aprūpinti elektros energija.

Susidūrusi su pavojinga situacija vyriausybė nurodė imtis nestandartinių priemonių – pripildyti visą reaktorių apvalkalą jūros vandeniu ir taip pamėginti aušinti reaktorius. Pasak M.Goto, šiuo metu slėgis reaktorių apsauginiuose apvalkaluose dėl susidariusių garų ir temperatūros pusantro karto didesnis už projektinį. M.Goto nuomone, apvalkalai gali ištverti nuo dvigubo iki penkiagubo slėgio perkrovas, priklausomai nuo dirvos, ant kurios jie pastatyti, ir kitų aplinkybių.

Masashi Goto sprendimą aušinti reaktorius vandenyno vandeniu įvertino kaip „labai neįprastą“ ir pavojingą“.Priartėjus prie šių slėgio ribų kyla didžiulis sprogimo pavojus. Per tokį sprogimą būtų suardytas reaktorius ir radioaktyvios medžiagos būtų nublokštos gerokai toliau už 20 km evakuacijos zonos ribos, sakė M.Goto. Pasak jo, kadangi Fukušimos-1 elektrinės trečiajame reaktoriuje kaip kuras naudojamas plutonio oksido ir urano oksido mišinys, tokie radioaktyvūs teršalai būtų „dvigubai baisesni“.

Pasak M.Goto, sprogimai praktiškai neišvengiami ir branduolinio kuro išsilydymo atveju. To bus išvengta tik tokiu atveju, jeigu pavyks jūros vandeniu ataušinti reaktorius. Priešingu atveju, išsilydęs branduolinis kuras prasigrauš pro vidines reaktoriaus sienas, susimaišys su aušinimo vandeniu ir sukels nepaprastai galingą garų sprogimą, išsviesiantį radioaktyvias daleles ir reaktoriaus nuolaužas į orą. M.Goto teigimu, tai būtų panašu į tai, kas nutiko Černobylyje. Šeštadienį Fukušimos-1 elektrinės pirmojo reaktoriaus išorėje nugriaudėjęs vandenilio sprogimas, pasak M.Goto, nė iš tolo neprilygsta vandens garų sprogimams, neabejotinai suardysiantiems reaktorius.

Problema, su kuria, anot M.Goto, susiduriama dabar, yra ta, kad kai kurie kuro strypai jau pradėjo lydytis, tačiau elektrinių darbuotojai nežino, kiek jų paveikta šio proceso ir kaip smarkiai.

M.Goto taip pat apkaltino vyriausybę sąmoningai nutylint dalį gyvybiškai svarbios informacijos, kuri leistų nesusijusiems ekspertams iš šalies padėti spręsti problemas. „Pavyzdžiui, nebuvo pateikta pakankamai informacijos apie vandenilio garus, kurie buvo išleisti į atmosferą. Mes nežinome, kiek tų garų buvo išleista ir kiek jie buvo radioaktyvūs“, – sakė atominių elektrinių specialistas.

M.Goto sprendimą aušinti reaktorius vandenyno vandeniu įvertino kaip „labai neįprastą“ ir pavojingą“. Įkaitintas nefiltruotas sūrus vanduo gadina vandens cirkuliavimo sistemas iš vidaus, ir taip kyla daugybė naujų nenumatytų pavojų.

Branduolinių reaktorių apvalkalų inžinierius M.Goto nupiešė, kaip atrodytų pats baisiausias įvykių scenarijus: „Nesinori apie tai kalbėti, tačiau jeigu kuro strypai išsilydys ir susimaišys su vandeniu, įvyks sprogimas, per kurį reaktorius taps ugnikalniu, išsviesiančiu į aukštį radioaktyvias medžiagas ir užterštas kietas daleles. Garų ar vandenilio sprogimas radioaktyvias atliekas pabers didesniu nei 50 km spinduliu. Ir tai reikia padauginti iš kelių kartų, nes šioje teritorijoje yra daug reaktorių, tad mes sulauktume daugybės černobylių.“

Tuo tarpu Jungtinių Tautų atominės radiacijos pasekmių mokslo komiteto sekretorius Malcolmas Crickas naujienų agentūrai „Reuters“ pareiškė: „Tai nėra rimta grėsmė visuomenės sveikatai. Nebus nieko panašaus į Černobylį. Jame sprogimo metu reaktorius veikė visu pajėgumu ir neturėjo jokio apsauginio apvalkalo.“

Didžiausią pavojų kelia ypatingas reaktoriaus kuras (papildyta 23.18 val.)

Buvęs Didžiosios Britanijos vyriausybės patarėjas radiacijos klausimais dr. Christopheris Busby televizijai BBC pareiškė, kad, jo manymu, situacija Japonijos atominėse elektrinėse yra nepaprastai rimta.

„Ypatingą susirūpinimą kelia trečiasis Fukušimos-1 reaktorius, nes jame naudojamas kitokio tipo kuras. Ne uranas, bet urano ir plutonio mišinys, o plutonis yra nepaprastai pavojingas. Jeigu ši medžiaga išsiverš į išorę, tada viskas, kas įvyko iki šiol, įskaitant ir cunamio padarytą žalą, atrodys tik kaip užkandis prieš pagrindinį patiekalą“, – įspėjo Ch.Busby.

Radiacijos lygis vėl kyla (papildyta 0.38 val.)

„Kyodo News“ pranešė, kad Fukušimos-1 atominės elektrinės apylinkėse radiacijos lygis vėl viršijo leistiną. Elektrinės operatorė kompanija TEPCO apie tai informavo šalies vyriausybę. Daugiau detalių kol kas nepateikiama.

Fukušimos-1 elektrinėje nugriaudėjo antras sprogimas (atnaujinta 5.42 val.)

Fukušimos-1 atominės elektrinės trečiajame bloke pirmadienį 11.01 val. vietos (4.01 val. Lietuvos) laiku įvyko sprogimas. Kaip perduoda naujienų agentūra AFP, po sprogimo virš pastato kyla dūmų kamuoliai. Tai jau antras sprogimas Fukušimos-1 atominėje elektrinėje.

Pasak vyriausybės atstovų, manoma, kad sprogo po bloko stogu susikaupę vandenilio garai, o šis sprogimas analogiškas tam, koks šeštadienį nugriaudėjo pirmojo šios elektrinės reaktoriaus pastate.

Elektrinės operatorė kompanija TEPCO tvirtina, kad pats reaktorius per sprogimą nebuvo pažeistas ir didesnio radioaktyvių medžiagų nutekėjimo pavojaus nėra.

AFP/Scanpix nuotr./Fukuaimos-1 atominės elektrinės vaizdas priea (apačioje) ir po (virauje) sprogimo trečiojo reaktoriaus bloke. Geltonu apskritimu pažymėtas sugriautas trečiasis blokas.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Fukušimos-1 atominės elektrinės vaizdas prieš (apačioje) ir po (viršuje) sprogimo trečiojo reaktoriaus bloke. Geltonu apskritimu pažymėtas sugriautas trečiasis blokas.

Anksčiau skelbta, kad Fukušimos-1 apylinkėse pirmadienio rytą radiacijos lygis vėl viršijo leistiną 500 mikrosivertų ribą ir pasiekė 751 mikrosivertus.

Po pirmojo sprogimo pirmajame bloke radiacijos lygis aplink elektrinę ne kartą kilo ir leidosi. Maksimalus radiacijos lygis buvo užfiksuotas sekmadienį ir siekė 1557,5 mikrosivertus.

Kaip praneša Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“, 1 val. nakties vietos laiku buvo nustota pilti vandenyno vandenį į pirmąjį ir trečiąjį reaktorius nes jo ėmė trūkti talpyklose. Vandenyno vanduo reaktorių aušinimui pradėtas naudoti po to, kai sugedo abiejų reaktorių aušinimo sistemos.

3.20 val. vietos laiku trečiojo reaktoriaus aušinimas buvo atnaujintas. Per aušinimo pertrauką reaktoriuje pakilo slėgis ir radiacinis fonas aplink elektrinę, praneša „Kyodo News“. TEPCO planavo iš trečiojo reaktoriaus išleisti radioaktyvius garus į atmosferą ir įsakė darbuotojams evakuotis iš bloko. Bet vėliau, slėgiui sumažėjus, darbuotojai liko savo vietose, tvirtina agentūra.

Vėliau, dar po kelių valandų, nugriaudėjo sprogimas. Naujienų agentūros AFP duomenimis, per sprogimą trys žmonės buvo sužeisti, o septyni dingo be žinios. Šeši iš dingusiųjų – kariai.

„Associated Press“ korespondento teigimu, sprogimo banga buvo juntama net už 40 kilometrų nuo elektrinės.

Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano pareiškė, kad slėgis pirmajame reaktoriuje išliko stabilus, o vandenyno vandens pylimo į šį reaktorių procedūra bus atnaujinta vėliau.

Specialistų nuomone, tiek pirmajame, tiek ir trečiajame reaktoriuose branduolinis kuras yra iš dalies išsilydęs.

Sprogimo metu sužeista 11 žmonių (papildyta 9.15 val.). Kaip praneša Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“, antrojo sprogimo atominėje elektrinėje Fukušima-1 metu buvo sužeista 11 žmonių.  Vienam iš darbuotojų nustatyti daugybiniai kaulų lūžiai. Kol kas neaišku, kokią radiacijos dozę jie gavo, nors, pasak oficialių šaltinių, po sprogimo radiacinis fonas elektrinės teritorijoje nepakito.

Primename, kad po pirmojo sprogimo pirmajame elektrinės bloke šeštadienį 22 elektrinės darbuotojai ir šalia jos dirbę gelbėtojai nukentėjo nuo radiacijos, sužeisti 4 darbininkai.

Bendrovė „Tokyo Electric Power Co.“ nurodė, kad 3-iajame jėgainės bloke radiacijos lygis buvo apie 10,65 mikrosivertų. Jėgaines eksploatuojančios įmonės vyriausybę įpareigotos informuoti tik tada, kai radiacijos lygis pasiekia 500 mikrosivertų.

Tačiau šalia Japonijos krantų dreifuojančio ir humanitarinę misiją atliekančio lėktuvnešio „Ronaldas Reaganas“ įgula pranešė kitokią informaciją. Kariškių teigimu jie praplaukė pro radioaktyvų debesį, pakilusį po antrojo sprogimo. „Interfax“ duomenimis komanda per valandą gavo leistiną mėnesio radiacijos dozę.

Taip pat paaiškėjo, kad kritinė situacija susidarė ir antrajame Fukušima-1 atominės elektrinės reaktoriuje. Čia sparčiai mažėja aušinimui skirto vandens lygis, sugedo reaktoriaus aušinimo sistema.

Dar vienas sprogimas nugriaudėjo ir Fukušimos prefektūroje esančioje  „Tohoku Electric Power Co.“ šiluminėje elektrinėje, čia sprogo kuro rezervuaras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min