Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 12:59

G-7 susitikimą temdo Rusijos išpuoliai, tariamasi dėl naujų sankcijų

Sekmadienį G-7 valstybių vadovai pareiškė nebepirksiantys aukso iš Maskvos ir aptarė naują Jungtinių Valstijų pasiūlymą sumažinti Rusijos pajamas, gaunamas iš prekybos nafta, o Rusijos pajėgos pirmą kartą per keletą savaičių vėl paleido raketų į Kyjivą.

Toks konflikto paaštrėjimas dar kartą visiems priminė, kaip karas Ukrainoje užvaldė pasaulio politikų dėmesį ir kokią įtaką jis daro pasaulio ekonomikai.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Jungtinės Karalystės vyriausybė pareiškė, kad Didžiojo septyneto grupės narės – Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir JAV – antradienį uždraus importuoti auksą iš Rusijos. Šalių atstovai taip pat diskutavo dėl susitarimo pirkti rusišką naftą tik su didele nuolaida.

JAV pareigūnai laiko draudimą importuoti auksą ir galimą viršutinę naftos kainų ribą veiksmingais būdais apkarpyti pajamų šaltinius, kuriais Maskva finansuoja karą ir dar labiau ją izoliuoti nuo tarptautinės finansų sistemos.

Šie tikslai buvo susitikimo tema tiek viešai, tiek užkulisiuose, nes susirinkę šalių lyderiai siekia parodyti solidarumą su Ukraina.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min