Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 11:09 , Atnaujinta: 2020 sausio 21d. 13:53

G.Thunberg Davose pareiškė, kad „nieko nebuvo padaryta“ dėl kovos su klimato kaita

Greta Thunberg
„Scanpix“/AP nuotr. / Greta Thunberg

Švedų klimato aktyvistė paauglė Greta Thunberg antradienį pasaulio politinio ir verslo elito susitikimo Davose dalyviams pareiškė, kad „praktiškai nieko nebuvo padaryta“ kovai su klimato kaita.

„Visi kovojame už aplinką ir klimatą. Žiūrint iš tolimesnės perspektyvos, praktiškai nieko nebuvo padaryta.

Reikės daug daugiau nei šitai. Tai tik pati pradžia“, – pareiškė G.Thunberg pirmąją Pasaulio ekonomikos forumo dieną.

„Mums reikia pradėti klausytis mokslo ir teikti šiai krizei tokią svarbą, kokios ji nusipelnė“, – sakė 17-metė, JAV prezidentui Donaldui Trumpui kaip tik atvykstant į Davosą, kur jis turi pasakyti kalbą.

D.Trumpas išvedė JAV iš Paryžiaus susitarimo klimato kaitai apriboti ir socialinėje žiniasklaidoje apsikeitė kandžiomis pastabomis su G.Thunberg.

„Nežiūrėdami į tai kaip į realią krizę, negalime jos išspręsti“, – sakė švedų paauglė.

G.Thunberg išgarsėjo savo reguliariais moksleivių streikais davusi pradžią pasauliniam judėjimui, kuris galiausiai pelnė jai žurnalo „Time“ „2019 metų žmogaus“ titulą.

Ji sakė, kad dabar žmonės daugiau nusimano klimato klausimais. „Atrodo, kad klimatas ir aplinka dabar „karšta“ tema, dėl jaunimo spaudimo“, – pridūrė ji, kalbėdama vienoje iš forumo grupių.

Kiti šioje grupėje taip pat įtaigiai ir aistringai kalbėjo apie pasaulinio atšilimo poveikį ir apie tai, kaip jiems, jaunimui, reikia vaidinti vieną pagrindinių vaidmenų šviečiant žmones ir reikalaujant pokyčių.

„Vyresnioji karta turi daug patirties, bet mes turime idėjų, turime energijos ir turime sprendimų“, – sakė 18-metė aktyvistė Natasha Wang Mwansa iš Zambijos, kovojanti už mergaičių ir moterų teises.

Salvadoras Gomezas-Colonas, kuris rinko lėšas ir skleidė informaciją uraganui „Maria“ 2017 metais nusiaubus jo gimtąjį Puerto Riką, sakė, kad jauni aktyvistai ne vien kalba.

„Mes nelaukiame penkerius, 10, 20 metų, kad imtumėmės veiksmų, kuriuos norime matyti. Mes nesame pasaulio ateitis, mes esame dabartis, veikiame dabar. Mes nebelaukiame“, – sakė jis.

G.Thunberg sakė, kad veikti reikia dabar, kad buvimas darbotvarkės pradžioje nereiškia nieko, jei pasaulis rimtai nesiims spręsti nepaprastosios klimato padėties.

„Nesu tas žmogus, kuris galėtų skųstis, kad jo negirdi. Mane girdi visą laiką, – pajuokavo ji. – Tačiau bendrai mokslas ir jaunimo balsas nėra pokalbio centre.“

Autumn Peltier, Kanados indėnų anišinabių tautų vyriausioji vandens įgaliotinė, sakė, kad jie Pasaulio ekonomikos forume ieško ne ovacijų.

„Nenoriu jūsų apdovanojimų. Jei apdovanosite mane, apdovanokite pagalba ieškant sprendimų ir keičiant padėtį“, – sakė ji.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min