Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Sorosas ragina kaupti santaupas

G.Sorosas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / G.Sorosas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

George'as Sorosas laukia naujos pasaulinės krizės bangos po metų ar poros.

Milijardierius ir visuomenės veikėjas G.Sorosas mano, kad dabartinė pasaulinė krizė – „didžiausia per mūsų su jumis gyvenimą“. Tarptautinės finansų sistemos gyvybingumas buvo palaikomas dirbtinai, per milžinišką fiskalinių stimulų paketą. Dabar pasaulinė finansų sistema „lėtai ir sunkiai grįžta į normalią būseną“. Šio vengrų kilmės finansininko nuomone, artimiausiais metais ekonominis augimas pasaulyje bus lėtas ir „prigesintas“, be to, „kitais metais arba po metų būsime dar vieno nuosmukio liudytojai“.

Kaip vieną veiksnių, galinčių padėti ekonomikai pasveikti, G.Sorosas nurodo finansų kaupimą. Jis mano, jog būtinos didesnės santaupos. „Labiausiai nukentėjo šalys, o pirmiausia JAV, kuriose vartotojai pernelyg pasikliovė ipoteka, netaupė, net išleisdavo daugiau negu turi, o tai padarė labai neigiamą poveikį, kai būsto kainos krito“, – sakė jis.

Kol kas visiškai neaišku, kokia bus pasaulio finansų sistema po krizės. G.Sorosas negali pasakyti, ar ji bus globalizuota, ar remsis nacionalinėmis sistemomis. Jis pripažino, jog Amerikos doleris prarado savo dominuojantį vaidmenį pasaulyje kaip labiausiai pageidaujama valiuta, tačiau nėra ir jokios kitos valiutos, kuri būtų jį pakeitusi.

 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min