Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gabrielius Landsbergis Europos Parlamente siūlo pasmerkti Rusiją

Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Parlamento narys Gabrielius Landsbergis teikia Europos Parlamento priėmimui rezoliuciją, kuria siūlo griežtai įvertinti Rusijos veiksmus Ukrainoje ir reiškia paramą Ukrainos vadovybės veiksmams.

„Šia rezoliucija siekiame Rusijai ir visai Europai parodyti, kad labai aiškiai suprantame, jog už ginkluotų samdinių Rytų Ukrainoje stovi Rusija ir reikalaujame jos šią paramą nedelsiant nutraukti. Mes pritariame pasiruošimui įvesti tolimesnes sankcijas Rusijos ekonomikos, finansų ir energetikos sektoriams bei įvesti embargą ginklų ir dvigubos paskirties technologijoms“, – teigė G. Landsbergis.

Rezoliucijoje visos Europos Sąjungos vardu Rusijos reikalaujama sustabdyti besitęsiantį nelegalų ginkluotų samdinių veržimąsi ir ginklų jiems tiekimą į Ukrainos teritoriją. Rusijos taip pat reikalaujama nedelsiant paleisti nelegaliai įkalintą Ukrainos oro pajėgų pilotę Nadiją Savčenką bei kitus įkaitus, laikomus Ukrainos ir Rusijos teritorijose.

Rezoliucijoje išsakoma parama Ukrainos suverenumui ir teritorijos integralumui. Taip pat visos ES šalys raginamos kuo greičiau nacionaliniuose parlamentuose ratifikuoti pasirašytą ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvos prekybos susitarimą.

Rezoliuciją Gabrielius Landsbergis pasiūlė kartu su didžiausios Europos Parlamente Europos liaudies partijos frakcijos nariais latve Sandra Kalniete, lenku Jerzy Buzeku, švede Anna Corazza Bildt.

Europos Parlamentas šiandien vykstančios plenarinės sesijos Strasbūre metu svarstys padėtį Ukrainoje ir politinių frakcijų pateiktas rezoliucijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min