Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 18d. 12:26

Gabrielius Landsbergis: jei A.Sacharovas būtų gyvas, jis būtų jau persekiojamas Putino režimo

Gabrielius Landsbergis
BFL nuotr. / Gabrielius Landsbergis

Strasbūre vykstančiame plenariniame Europos Parlamento posėdyje Lietuvos atstovas Gabrielius Landsbergis, svarstant ES metinę ataskaitą dėl žmogaus teisių ir demokratijos pasaulyje, paragino ES vadovybę parodyti paramą ir solidarumą su Rusijos okupuotame Kryme persekiojamais totoriais.

„Totorių tauta, persekiota, tremta ir patyrusi daug kančių Stalino valdymo metu vėl persekiojama šiandien. Rusijos okupuotame Kryme totorių bendruomenė vėl pradėta diskriminuoti etniniu religiniu pagrindu, jų vadovas Rusijos neįleidžiamas į šalį, Stalino laikų stiliumi pradėtos kratos ir keliamos bylos vien už religinės literatūros laikymą namuose. ES turi parodyti tvirtą paramą ir solidarumą su Krymo totoriais, kurių pagrindinės teisės ir laisvės yra grubiai pažeidžiamos Rusijos pusės“, – posėdyje teigė G.Landsbergis.

Pasak G.Landbsergio, šiandien diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimai ir pačioje Rusijoje pasiekė naujas baisias aukštumas net lyginant su Sovietų Sąjungos laikais.

„Dabar jau ir Rusijos kareivių, pasiųstų kariauti Ukrainoje, motinos ir jų asociacija Putino valdžios pradedamos persekioti ir vadinamos užsienio agentais, vien dėl to, kad paskelbia tiesą, kad jų vaikai žūsta Ukrainoje. Drįstu teigti, kad jei šiandien disidentas Andrėjus Sacharovas, kurio vardu ES yra įsteigusi žmogaus teisių gynėjų kasmetinį apdovanojimą, būtų gyvas, jis ir vėl būtų persekiojamas pono Putino ir jo režimo“, – pabrėžė G.Landsbergis.

Lietuvos europarlamentaras paragino ES vadovybę šiais ir kitais metais didžiausią dėmesį ir resursus žmogaus teisių gynimo srityje skirti paramai būtent šioms nukentėjusioms grupėmis Europos Rytų kaimynystėje.

Europos Parlamentas ketvirtadienį plenarinės sesijos Strasbūre metu svarsto ES metinę ataskaitą dėl žmogaus teisių ir demokratijos pasaulyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min