Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaisrai Rusijoje plinta greičiau, nei valdininkai sugeba pasidalinti miškus

Gaisrai Sverdlovsko srityje
Rusijos Nepaprastųjų padėčių ministerijos duomenys / Gaisrai Sverdlovsko srityje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors Rusijoje dar neprasidėjo vasara, o juo labiau sausros, kai kuriuos šalies regionus siaubia milžiniški gaisrai. Per parą užfiksuota apie 280 gaisrų židinių vidurio Rusijos miškuose.

Pirmiausiai pradėjo liepsnoti Sverdlovsko srities girios. „Interfax“ praneša, kad ugnies siena priartėjo prie Lopatkovo gyvenvietės (Irbito rajonas) arčiau nei per kilometrą. 

„Vietiniai ugniagesiai mobilizuoja vietinius gyventojus, vaikai ir moterys ruošiami evakuacijai. Iš viso kaimelyje gyvena 365 žmonės“, – pasakojo Sverdlovsko policijos atstovas ryšiams su visuomene Valerijus Gorelych.

Gyvenvietę bando išgelbėti vietiniai miškų ūkio darbuotojai: jie kerta proskynas, aria dirvą, norėdami apsupti Lopatkovo gyvenvietę nedegiu žiedu.

Šios savaitės pradžioje Irbito savivaldybėje buvo sušauktas specialus posėdis, jo metu numatytos priemonės, kaip stabdyti gaisrų plitimą. Taip pat nutarta riboti žmonių migraciją miškuose, kad sumažėtų gaisro židinių.

Dega miškai ir namai

Ketvirtadienį tame pačiame Irbito rajone, Judino kaime, sudegė penkios trobos. Gaisro epicentru tapo pieva sausos žolės. Laimei, gyventojus spėta evakuoti.

„Tačiau šalia tų namų buvo perdžiūvusi mėšlo krūva. Jau užgesinus gaisrą pakilo vėjas ir ugnis tiesiog prarijo išdžiūvusią krūvą. Po to persimetė į gyventojų kiemus ir artimiausią mišką. Suvaldyti ugnį labai sunku“, – sakė V.Gorelych.

Trečiadienį Krasnoturjinske (Sverdlovsko srities šiaurinė dalis) sudegė septyni gyvenamieji namai. dar trys apdegė. Vieno namo šeimininkas žuvo liepsnose. Gaisro židinį vos lokalizavo 11 ugniagesių ekipažų. Manoma, kad gaisrą sukėlė šiukšlių degintojai.

Pasak specialistų, gaisrai tokiu būdu plinta dėl nuolat kintančios stipraus vėjo krypties ir perdžiūvusios žemės.  

Ketvirtadienį kilo ir dar vienas sunkiai numalšintas gaisras Revdos miesto apylinkėse, Gusevkoje (į vakarus nuo Jekaterinburgo). Sudegė 100 ha miško, teko uždaryti vietinius kelius. Sverdlovsko srities prokuroras Jurijus Ponomariovas teigia, kad dėl gaisro paplitimo reikia kaltinti apsileidusius valdininkus, kurie pirmiausiai rūpinasi ne žmonių saugumu, o savo administruojamomis valdomis.

Pasirodo, vietinė administracija gaisrų nesitikėjo ir nebuvo jiems pasirengusi. Prasidėjus stichijai, valdininkai pradėjo aiškintis, kurie miškai yra privatūs, municipaliniai, o kurie kurie priklauso valstybei. Be to, daug kur nebuvo išlaikytas pagrindinis priešgaisrinis reikalavimas – kad pastatai nebūtų statomi arčiau nei 50 m nuo miško.

Prokuroras paprašė griežtai nubausti neveiklius savivaldos klerkus.

Pirmieji didvyriai

Kilus gaisrų bangai Sverdlovsko apskrityje žiniasklaida rašo ir apie pirmuosius didvyrius. Pasižymėjo du Jekaterinburgo policininkai. Kapitonas Nikolajus Počajevecas ir jo draugas, operatyvinis darbuotojas majoras Aleksandras Kosmanas, išgelbėjo Mostovsko miestelio žmones. Grįždami namo po darbo policininkai pastebėjo rūkstančius sodo bendrijos pastatus. Nusprendę dėl viso pikto patikrinti, ar kam nors reikia pagalbos, iš namų išnešė tris vyresnio amžiaus žmones ir šunį. Vėliau išgelbėjo dar vieną pensininkę, kuriai sustreikavo širdis.

Komentarai
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min