Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 03 29, 10:00

Gaisro Dakos daugiaaukštyje aukų padaugėjo iki 25

Didelio gaisro viename Bangladešo sostinės daugiaaukščiame biurų pastate aukų penktadienį padaugėjo iki 25, ugniagesiams naršant išdegusį dangoraižį.
Gaisras biurų pastate Bangladešo sostinėje Dakoje
Gaisras biurų pastate Bangladešo sostinėje Dakoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kitą dieną po gaisro Dakoje esančiame 22 aukštų pastate „FR Tower“, per kurį viduje buvo įstrigę šimtai darbuotojų, incidentą tirianti policija nurodė ketinanti apklausti statinio savininką.

Dalis įstrigusiųjų sėkmingai nusileido lynais pastato šonu, bet kai kurie, mėgindami ištrūkti iš dūmų ir kaitros, mėgino gelbėtis nušokdami, stebint siaubo apimtiems praeiviams.

Pasak pareigūnų, užsimušė mažiausiai šeši iššokę žmonės, įskaitant vieną Šri Lankos pilietį.

Priešgaisrinės tarnybos aukšto rango pareigūnas Mohsinas Ali naujienų agentūrai AFP sakė, kad gelbėtojai tebetikrina pastatą ir yra sutelkę dėmesį į labiausiai nuniokotus aukštus – nuo aštuntojo iki dešimtojo.

Ugniagesių departamentas iš pradžių buvo paskelbęs, kad žuvo 19 žmonių, bet penktadienį policija patikslino, kad rastos dar šešios aukos.

„Žuvusiųjų skaičius – 25. Perdavėme 24 kūnus artimiesiems“, – AFP sakė Dakos policijos komisaro pavaduotojas We have handed Mostakas Ahmedas. Dar vienos aukos palaikai tebelaikomi, kol bus nustatyti šio asmens artimieji.

Pasak M.Ahmedo, policija taip pat nori apklausti pastato savininką, nes tarnybos įtaria, kad pastate nebuvo būtinų saugumo priemonių.

Kol kas nebuvo pranešimų, ar esama dingusių žmonių, bet daugiau kaip 70 asmenų yra hospitalizuoti.

Gaisras pastate, esančiame prabangiame Bananio komerciniame rajone, kilo ketvirtadienio popietę.

Stebint gatvėse susirinkusiems šimtams žiūrovų įstrigę biurų darbuotojai šaukėsi pagalbos per uždūmintų aukštų langus.

Ugniagesiai, padedant kariuomenės specialistams ir sraigtasparniams, kovojo su liepsnomis ir nuleido lynus, kad padėtų žmonėms ištrūkti. Kiti, užlipę aukštomis kopėčiomis, įžengė į pastato vidų, išdaužę langus.

Bangladešo valdžia nurodė ištirti pareiškimus, kad dangoraižyje stigo priešgaisrinės įrangos, kad jo priešgaisriniai išėjimai buvo netinkami ir kad pastatas buvo neteisėtai išplėstas.

Tragiškų gaisrų Bangladešo didmiesčiuose neretai pasitaiko, nes priešgaisrinės saugos taisyklių šalyje menkai laikomasi.

Praeitą mėnesį per didelį gaisrą Dakos senamiestyje žuvo maždaug 70 žmonių, dar 50 buvo sužeisti.

Tąsyk priešgaisrinė tarnyba nurodė, kad viename iš penkių užsiliepsnojusių pastatų veikęs dezodorantų ir plastiko granulių sandėlis padidino nelaimės mastą. Ugniai suvaldyti prireikė daugiau kaip 12 valandų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min