Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 sausio 2d. 12:09 , Atnaujinta: 2017 sausio 2d. 16:30

Galingas sprogimas nugriaudėjo Somalio sostinėje Mogadiše, netoli oro uosto

Sprogimas Somalyje
„Twitter“ nuotr. / Sprogimas Somalyje
Galingas sprogimas nugriaudėjo Somalio sostinėje Mogadiše, netoli oro uosto, skelbia aljazeera.com.

Sprogimas nugriaudėjo saugumo pajėgoms tikrinant automobilius kontrolės poste, esančiame už kelių šimtų metrų nuo pagrindinės Afrikos Sąjungos taikdarių bazės, sakė kapitonas Mohamedas Husseinas.

Kontrolės postas yra netoli Jungtinių Tautų biuro ir viešbučio „Peace“, kuriame dažnai apsistoja užsieniečiai ir pareigūnai. Sprogimo banga nuplėšė aplinkinių pastatų stogus.

Po išpuolio kontrolės poste nugriaudėjo antras sprogimas ir buvo intensyviai šaudoma, bet daugiau detalių kol kas nepranešama.

Su tarptautinių teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusi islamistų grupuotė „al Shabab“, dažnai rengianti panašius išpuolius, suskubo prisiimti atsakomybę už pirmadienio ataką.

Pareiškimą dėl atsakomybės „al Shabaab“ paskelbė per savo radiją „Andalus“.

Nors ši Somalio grupuotė buvo išstumta iš daugelio svarbiausių savo bastionų pietiniuose ir centriniuose regionuose, ji toliau rengia kruvinas atakas visoje šalies teritorijoje.

Somalio sostinėje dažnai susprogdinamos bombos prie viešbučių ir kariškių postų. Liepos mėnesį du „al Shabab“ mirtininkai sprogmenų prikrautus automobilius susprogdino prie JT minų likvidavimo agentūros biuro ir armijos patikrinimo posto netoli AS pagrindinės bazės. 13 gyvybių pareikalavusi ataka buvo netoli šio pirmadienio atakos vietos.

Išpuoliai kelia pavojų šalies bandymams atsigauti po dešimtmečius trukusio chaoso. Somalio prezidento rinkimai, kurie yra svarbi šių pastangų dalis, jau daug kartų buvo atidėti dėl saugumo ir kitų susirūpinimą keliančių dalykų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min