Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 01 02 /16:30

Galingas sprogimas nugriaudėjo Somalio sostinėje Mogadiše, netoli oro uosto

Galingas sprogimas nugriaudėjo Somalio sostinėje Mogadiše, netoli oro uosto, skelbia aljazeera.com.
Sprogimas Somalyje
Sprogimas Somalyje / „Twitter“ nuotr.

Sprogimas nugriaudėjo saugumo pajėgoms tikrinant automobilius kontrolės poste, esančiame už kelių šimtų metrų nuo pagrindinės Afrikos Sąjungos taikdarių bazės, sakė kapitonas Mohamedas Husseinas.

Kontrolės postas yra netoli Jungtinių Tautų biuro ir viešbučio „Peace“, kuriame dažnai apsistoja užsieniečiai ir pareigūnai. Sprogimo banga nuplėšė aplinkinių pastatų stogus.

Po išpuolio kontrolės poste nugriaudėjo antras sprogimas ir buvo intensyviai šaudoma, bet daugiau detalių kol kas nepranešama.

Su tarptautinių teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusi islamistų grupuotė „al Shabab“, dažnai rengianti panašius išpuolius, suskubo prisiimti atsakomybę už pirmadienio ataką.

Pareiškimą dėl atsakomybės „al Shabaab“ paskelbė per savo radiją „Andalus“.

Nors ši Somalio grupuotė buvo išstumta iš daugelio svarbiausių savo bastionų pietiniuose ir centriniuose regionuose, ji toliau rengia kruvinas atakas visoje šalies teritorijoje.

Somalio sostinėje dažnai susprogdinamos bombos prie viešbučių ir kariškių postų. Liepos mėnesį du „al Shabab“ mirtininkai sprogmenų prikrautus automobilius susprogdino prie JT minų likvidavimo agentūros biuro ir armijos patikrinimo posto netoli AS pagrindinės bazės. 13 gyvybių pareikalavusi ataka buvo netoli šio pirmadienio atakos vietos.

Išpuoliai kelia pavojų šalies bandymams atsigauti po dešimtmečius trukusio chaoso. Somalio prezidento rinkimai, kurie yra svarbi šių pastangų dalis, jau daug kartų buvo atidėti dėl saugumo ir kitų susirūpinimą keliančių dalykų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius