Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galvos skausmas – lėktuvuose siautėjantys girti rusai

Kompanijos „Aeroflot“ lėktuvas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompanijos „Aeroflot“ lėktuvas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Degtinė, šampanas, konjakas – mėgavimasis alkoholiu virš debesų dažnai tampa besaikis. Rusijos lėktuvuose girti keleiviai dažnai prikrečia nemalonumų, tad ieškoma sprendimo, kaip suvaldyti taurelę itin mėgstančius rusus.

Nemalonumų su išgėrusiais keleiviais patiria palydovės ir kolegos, ypač ilgose kelionėse, pavyzdžiui, į rusų mėgstamą Tailandą, remiantis naujienų agentūrų pranešimais skelbia nachrichten.at. Jau ne kartą dėl orgijų lėktuvai buvo priversti nenumatytai leistis. Oro linijos skundžiasi, kad dėl to jiems itin išauga kelionės kaštai, tad su girtumu norima kovoti. Rusijos aviakompanijos pageidauja blaivių keleivių.

Aviakompanijų iniciatyva Rusijos susisiekimo ministerija planuoja įstatymo pakeitimą. Be muito oro uostuose įsigytą alkoholį vos įlipę į lėktuvą rusai privalės perduoti palydovėms ir jį atgaus lėktuvui nusileidus. Jau dabar kai kurios avialinijos draudžia gėrimų vartojimą. Tačiau darbuotojai ne visada pastebi arba nori pastebėti kilnojančius taurelę. Užsakomosiuose skrydžiuose keleiviai geria kol tampa nevaldomi.

Didžiausia Rusijos aviakompanija „Aeroflot“ nuo 2010 metų tolimų skrydžių metu, į Kubą, Bankoką, Šanchajų ir Vladivostoką, alkoholio nebeparduoda. 

Viename skrydyje iš Bankoko į Krasnojarską pradėjo siautėti penki girti rusai. Jie sumušė skrydžio palydoves, pradėjo rūkyti, įžeidinėjo kitus keleivius. Imdamasis atsargumo priemonių kapitonas nusprendė leistis Kinijos Hainano saloje, vyrai buvo suimti. Tokių atvejų kaip šis, teigiama, ne vienas, net ir trumpų skrydžių metų rusai sukelia sumaištį. Pakeliui iš Kaliningrado į Maskvą vienas girtas keleivis norėjo užgrobti lėktuvą. Kiti keleiviai ėmė jį tramdyti.

Geria penktadalis

Apklausos rodo, kad penktadalis skrendančiųjų visuomet būna bent kiek ar stipriai išgėrę. Taip jie bando sumažinti skrydžio baimę. Daugelis žmonių negali suprasti, kodėl skrydžių metu, kai valandų valandas reikia tiesiog sėdėti, norima kažką uždrausti.

Bendro sutarimo valdžios institucijos dar nerado. Statistika rodo, kad incidentų lėktuvuose vis daugėja. Menkos bausmės keleivių negąsdina, susimokėti tereikia sumą, atitinkančią 37 eurus. Didžiausia Rusijos aviakompanija „Aeroflot“ nuo 2010 metų tolimų skrydžių metu į Kubą, Bankoką, Šanchajų ir Vladivostoką alkoholio nebeparduoda.

Bendro susitarimo oro bendrovės ir Susisiekimo ministerija dar nerado ir ieško toliau.

Ekspertų teigimu, žmones labai paveikia galimybė alkoholio įsigyti oro uosto neapmuitintų prekių parduotuvėse. Teigiama, kad apie 40 proc. pajamų tokios parduotuvės gauna vien iš prekybos alkoholiu. Pasak vartotojų teisių apsaugos agentūros atstovo Dmitrijaus Janino, oro linijos taip pat nerimauja, kad jei visiškai nutrauks alkoholio prekybą lėktuvuose, patirs ekonominių nuostolių.

Teigiama, kad ir naujas sumanymas konfiskuoti alkoholį skrydžio metu gali būti sunkiai įgyvendinamas. „Asmeninė nuosavybė saugoma pagal Konstituciją“, – sako teisės ekspertas Michailas Anšakovas. Be to, nusileidus lėktuvui sugaištamas laikas, kol įsigytas alkoholis grąžinamas savininkui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min