Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiosios V.Putino nuotraukos autorius papasakojo, kodėl visi bijo Rusijos prezidento

Vladimiro Puitnos nuotrauka žurnalui Time
Vladimiro Puitnos nuotrauka žurnalui „Time“
Šaltinis: 15min
0
A A

Garsiosios Rusijos prezidento Vladimiro Putinos nuotraukos žurnalui „Time“ autorius fotografas Platonas Antonius papasakojo, kodėl šis žmogus aplinkiniams kelia baimę. Vokiečių laikraščiui „Die Zeit“ P.Antonius teigė, kad baisus ne pats V.Putinas, o jo aplinka – dešimtys asmens sargybinių, snaiperių, specialiųjų tarnybų darbuotojų.

Mes pravažiavome Kremlių, išvažiavome iš miesto ir pasukome į tamsų mišką. Veiksmas vyko gruodžio mėnesį. Aplinkui baltavo sniegas.

Fotografas prisiminė, kiek laiko jam teko laukti progos nufotografuoti Rusijos prezidentą ir kaip vyko pats fotografavimas. Nors nuo to laiko praėjo šešeri metai, šios V.Putino nuotraukos tapo vienais dažniausiai naudojamų ir geriausiai Rusijos prezidento charakterį atspindinčių atvaizdų.

Žurnalas „Time“ 2007 m. V.Putiną paskelbė metų žmogumi. Prieš publikuojant straipsnį su prezidento administracija buvo sutarta dėl fotosesijos. Ji turėjo vykti Kremliuje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kremliaus bokštai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kremliaus bokštai

Vienu momentu ėmiau labai jaudintis. Man pasirodė, kad KGB darbuotojai nori mane pagrobti. Važiavome dar apie valandą, kol pasiekėme V.Putino vilą. Visur stovėjo snaiperiai.

„Nežinojau, kada mane priims, todėl visą savaitę laukiau viename iš Maskvos viešbučių. Vieną rytą prie viešbučio manęs pasiimti privažiavo juodas BMW automobilis. Mes pravažiavome Kremlių, išvažiavome iš miesto ir pasukome į tamsų mišką. Veiksmas vyko gruodžio mėnesį. Aplinkui baltavo sniegas“, – pasakojo P.Antonius.

„Vienu momentu ėmiau labai jaudintis. Man pasirodė, kad KGB darbuotojai nori mane pagrobti. Važiavome dar apie valandą, kol pasiekėme V.Putino vilą. Visur stovėjo snaiperiai. Užėjome į patalpą, kur man liepė išrinkti fotoaparatą. Vėliau davė 10 minučių jį vėl surinkti“, – tęsė fotografas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos karys Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos karys Kryme

Nuo kitų V.Putino nuotraukų ši skiriasi tuo, kad Rusijos prezidentą atskleidžia kaip žmogų, kuriam visiškai nesvarbu, ar kitiems jis patinka.

Pasak jo, netrukus pro duris įžengė V.Putinas. Kartu su juo buvo keletas patarėjų, du vertėjai ir apie dešimt apsaugos darbuotojų.

„Pasakiau, kad labai džiaugiuosi atvykęs į Rusiją, ir V.Putino paklausiau, ar jam patinka grupė „The Beatles“. Visi susižvalgė, vertėjas pasilenkė prie V.Putino, bet šis liepė visiems išeiti. Likome tik mes ir apsaugos darbuotojai. Gera anglų kalba V.Putinas pasakė, kad jam patinka „The Beatles“, jo mėgstamiausias muzikantas yra Polas, o daina – „Yesterday“. Iš karto po šių žodžių pradėjau fotografuoti“, – pasakojo P.Antonius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas su leopardu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas su leopardu

V.Putinas tikrai kelia baimę. Gal net ne tiek jis, kiek jį supanti aplinka. V.Putino akyse atsispindi šaltakraujiškumas ir šaltas autoritetas.

Taip gimė visiems žinoma nuotrauka. Nuo kitų V.Putino nuotraukų ši skiriasi tuo, kad Rusijos prezidentą atskleidžia kaip žmogų, kuriam visiškai nesvarbu, ar kitiems jis patinka. „Jis nesistengė pozuoti ar elgtis kaip nors nenatūraliai, kaip tai daro JAV prezidentas Barackas Obama ar kitų šalių vadovai“, – minėjo fotografas.

Jis sakė bandęs parodyti, kad nebijo Rusijos prezidento, tačiau tai nebuvo lengva: „V.Putinas tikrai kelia baimę. Gal net ne tiek jis, kiek jį supanti aplinka. V.Putino akyse atsispindi šaltakraujiškumas ir šaltas autoritetas.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min