TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsus Rusijos rašytojas Vladimiras Sorokinas: mano tėvynė nepagydomai serga ir yra agonijoje

Vladimiras Sorokinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Sorokinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Berlyne gyvenantis žinomas rusų rašytojas Vladimiras Sorokinas interviu Vokietijos savaitraščiui „Die Welt“ pareiškė, kad jo tėvynė pasiekė galutinę savo vystymosi stadiją. „Didelis organizmas miršta, kentėdamas agresijos priepuolius. Siekia Krymo, Ukrainos“, – kalbėjo rašytojas, laikomas vienu geriausių šių laikų Rusijos kūrėjų, parašęs tokius kūrinius kaip „Ledas“, „Opričniko diena“ ir kt., rašo Tvn24.pl.

Rašytojas, vertindamas dabartinę situaciją, pastebėjo, kad Rusijos ekonomika traukiasi, rublio kursas ir naftos kaina krenta, žemės ūkis yra beveik sunaikintas, bet pagrindinė problema vis dėlto yra kapitalo nutekėjimas.

„Tai yra ekonominės katastrofos ženklai. Kai bus prieita iki jos, prasidės ir valdžios krizė“, – įsitikinęs V.Sorokinas. Pagrindiniai simptomai yra Rusijoje auganti „penktosios kolonos“ ir Maidano baimė Maskvos aikštėse. O valstybinių televizijų eteryje nuolat plūsta neapykanta Vakarams ir Ukrainai.

Rusijoje turime despotišką valdžios piramidę su vienu valdovu, kuris apie viską sprendžia, – aiškino V.Sorokinas.

Anot rašytojo, 1991 metais Rusija galėjo nueiti kitu keliu ir rinktis demokratiją bei federalizaciją „Jungtinių Rusijos Valstijų“ kryptimi. Tačiau buvo pasirinktas dar Ivano Rūsčiojo sukurta centralizuota struktūra. „Pasekmė – Rusijoje turime despotišką valdžios piramidę su vienu valdovu, kuris apie viską sprendžia“, – aiškino V.Sorokinas.

Berlyne šiuo metu gyvenantis rašytojas mano, kad pagrindinė Boriso Jelcino klaida buvo ta, jog kitaip nei vokiečiai, kurie palaidojo „nacizmo lavoną“, B.Jelcinas su kiomunizmo ir sovietizmo lavonu taip nepasielgė. „Rusai pasakė sau: atidėsime jo lavoną į šoną ir apibarstysime pjuvenomis, tuomet jis pats supus. Bet sovietizmo lavonas atgijo V.Putino pavidalu“, – pareiškė V.Sorokinas.

V.Putinas bando atgaivinti imperialistinę dvasią, nors iš tikrųjų yra Rusijos naikintojas, juk su Vakarais susipykusi ši šalis taps atstumtąja.

Ukraina V.Putinui yra lyg košmariškas sapnas, teigia V.Sorokinas, o jo reakcija į įvykius Kijeve buvo liguista. „Valdžia Maskvoje negali susitaikyti su tuo, kad ukrainiečiai nori patys spręsti savo likimą. V.Putinas išlaikė KGB karininko mentalitetą, visur mojuoja kaltininkų iš Vakarų, Amerikos ar NATO korta. Jo politika turi kitokių pasekmių, negu buvo tikimasi, nes visos buvusios Sovietų Sąjungos respublikos tampa Rusijos priešėmis“, – aiškino rašytojas.

V.Sorokinas taip pat papriekaištavo Vakarams, kad šie per ilgai puoselėjo viltį dėl demokratijos Rusijoje, nors vos V.Putinui perėmus valdžią viskas tapo aišku.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min