Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Garsus rusų atlikėjas V.Meladzė, per koncertą Dubajuje tyliai pašlovinęs Ukrainos didvyrius, gali netekti pilietybės

Garsus Rusijos atlikėjas Valerijus Meladzė, per koncertą Dubajuje į šūksnį „Šlovė Ukrainai“ pašnibždomis atsakęs „Didvyriams šlovė“, Rusijoje sukėlė skandalą. Valdininkai ir politikai reikalauja jį paskelbti „užsienio agentu“ ir atimti iš jo pilietybę. Į tai reaguodamas V.Meladzė paskelbė įrašą, kuriame teigia norintis, kad priešprieša tarp dviejų jam itin brangių tautų kuo greičiau baigtųsi.
Valerijus Meladzė
Valerijus Meladzė / Luko Balandžio nuotr.

Socialiniuose tinkluose pasirodė vieno iš žiūrovų nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas V.Meladzės pasirodymas Naujųjų metų išvakarėse Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusiame korporatyviniame vakarėlyje. Jame vaizdo įrašo autorius, kreipdamasis į dainininką, sako: „Šlovė Ukrainai!“ Atsakydamas į tai V.Meladzė atitraukia mikrofoną nuo burnos ir tariamai sušnibžda „Didvyriams šlovė“ bei mirkteli. Po to žiūrovas pritariamai šūkteli: „O, gražuoli! Aš tave myliu!“ Kita vertus, atlikėjas prašo jo nusiraminti, pažymėdamas, kad „šiandien čia jau „nėra politikos“, aprašo įvykį portalas „Meduza“.

Tame pačiame renginyje Dubajuje koncertavo kitas Rusijos dainininkas Olegas Gazmanovas, kuris atvirai remia Kremliaus politiką ir Rusijos invaziją į Ukrainą. Kitame vaizdo įraše, kuris pasirodė socialinėje žiniasklaidoje, matyti, kaip dainos metu žiūrovas į mikrofoną bando sušukti „Ne karui!“. Vėliau O.Gazmanovo reikalaujama pasakyti, kad jis yra prieš karą, bet atlikėjas tik paprašo pertraukos.

Rusijos pareigūnai ir politikai reagavo nedelsdami, tačiau tik į vieną iš šių vaizdo įrašų. Rusijos valdžios atstovai viešai reikalauja V.Meladzę paskelbti „užsienio agentu“ bei atimti iš jo Rusijos pilietybę ir visus apdovanojimus.

Telegram kanalo „Mash“ teigimu, organizacija „Tėvynės armijos gynėjai“ jau apskundė V.Meladzę Rusijos Tyrimų komitetui ir Generalinei prokuratūrai. Aktyvistai prašo teisiškai įvertinti dainininko veiksmus, neįleisti jo į Rusiją ir patikrinti, ar dainininkui teisėtai suteikta Rusijos pilietybė (dainininkas gimė Batumyje, bet žlugus SSRS gyveno Ukrainoje).

V.Meladzė savo socialiniuose tinkluose nekomentavo šių reikalavimų, tačiau dar kartą pasmerkė karą Ukrainoje: „Mano vienintelė svajonė – kad antagonizmas liautųsi ir tarp artimų tautų įsivyrautų harmonija. Dėl to esu pasirengęs atiduoti visas jėgas“.

Pirmąją Rusijos invazijos į Ukrainą dieną, vasario 24-ąją, V.Meladzė kreipėsi su prašymu sustabdyti karą. Liepos mėnesį „Fontanka“ pranešė, kad V.Meladzė įtrauktas į neoficialų „uždraustų menininkų“ sąrašą, jo koncertai Rusijoje buvo atšaukti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius