Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 07:29

Gatvės mūšiai Egipte: tokių demonstracijų nebuvo jau seniai

Kaire jau seniai nebuvo susirinkę tiek daug protestuotojų.
Reuters/Scanpix nuotr. / Kaire jau seniai nebuvo susirinkę tiek daug protestuotojų.

Apie 300 000 egiptiečių antradienį susirinko Tahriro aikštėje protestuodami prieš prezidentą Mursi ir valdančiąją islamistų vyriausybę. Policijai demonstrantus teko tramdyti ašarinėmis dujomis, vienas žmogus per susirėmimus žuvo, skelbia spiegel.de.

Situacija Kaire ir kituose Egipto miestuose blogėja. Nauji protestai prieš prezidentą Mohammedą Mursi jau pareikalavo trijų aukų. Antradienį protesto metu Kaire žuvo 56 metų vyras, jis užduso nuo ašarinių dujų. Tai patvirtino protestuotojai ir gydytojai.

Vyras buvo vienas valdžios priešininkų, priklausė Liaudies aljansui, kuris netoli JAV ambasados buvo pasistatęs palapinę. Jų protestuotojai miesto centre pastatė ne vieną, daugiausia jų iškilo opozicijos iniciatyva. Antradienį tarp jaunų M.Mursi priešininkų ir policijos kilo susirėmimai, tuomet pareigūnai paleido ašarines dujas. 

Tahriro aikštėje ir aplinkinėse gatvėse, preliminariais skaičiavimais, susirinko apie 300 000 protesto dalyvių. Tai didžiausias protestas nuo buvusio prezidento Husni Mubarako vadovavimo žlugimo. Protestai vyko ne tik Kaire, bet ir dešimtyje kitų miestų, kur protestantai išreiškė paramą arba pasipiktinimą naujo prezidento M.Mursi veiksmais.

Ne tik Kaire

Kituose miestuose į protestus surinko 3 000 – 5 000 egiptiečių. Kai kur tarp šalininkų ir priešininkų įvyko susirėmimai, vieni kitus žmonės apmėtė akmenimis. Ne viename mieste oponentai bandė įsiveržti į prezidento „Musulmonų brolijos“ partijos biurus. Savo internetinėje svetainėje partija pranešė, kad buvo sužalota 80 jų šalininkų. 

Egipto policija jau savaitę trunkančių protestų Kaire metu suėmė 348 žmones, 109 jų sulaikyti ilgesniam laikui. Per savaitę nukentėjo 216 pareigūnų, dauguma buvo apmėtyti akmenimis.

Praėjusią savaitę prezidentas M.Mursi išplėtė savo teisines galias ir paskelbė, kad jo sprendimai yra neginčijami ir jokia teisinė institucija negali paleisti islamistų daugumą turinčios Steigiamosios asamblėjos, kuri rengia naująją konstituciją. Ją kritikuoja pasaulietinė opozicija, nes asamblėjoje neatstovaujama visiems visuomenės sluoksniams.

Prezidentas aiškina, kad sprendimas laikinas, tačiau gyventojams situacija primena buvusio vadovo Husni Mubarako laikus. Jis kaltinamas autokratinės valdžios įvedimu. Nuo tol šalyje vyksta masiniai protestai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min