Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 22:01

Gauti rusų karių skambučių įrašai: „Putinas – kvailys“

Aleksandras: Mes negalime užimti Kyjivo. Paimam tik kaimus, ir viskas. Nikita: Aplink voliojasi lavonai. Sergejus: Mums buvo duotas įsakymas nužudyti visus, ką pamatom.
Mobilizacija Rusijoje Tik prenumeratoriams
Mobilizacija Rusijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Ukrainos sostinė turėjo būti užimta per kelias dienas.

Tačiau prezidento Vladimiro Putino destruktyviam žygiui kliūtimi greitai tapo taktinės klaidos ir įnirtingas Ukrainos pasipriešinimas. Taigi jo pajėgos taip ir liko įstrigusios miesto pakraščiuose.

Apkasuose ir užimtuose namuose aplink Bučą, vakarinį Kyjivo priemiestį, įstrigę Rusijos kariai nepakluso įsakymams ir ėmė iš savo mobiliųjų telefonų neteisėtai skambinti žmonoms, draugėms, draugams ir tėvams, esantiems už šimtų kilometrų nuo fronto linijos.

Jų pokalbių klausėsi ir dar viena ausis: Ukrainos vyriausybės.

„New York Times“ išskirtine teise gavo tūkstančių skambučių, kovo mėnesį perimtų Ukrainos teisėsaugos agentūrų, įrašus.

Žurnalistai patikrino šių skambučių autentiškumą, sulygindami telefonų, kuriais buvo skambinta, numerius su žinučių siuntimo programėlėmis ir socialinių tinklų paskyromis, kad nustatytų karių tapatybę ir surastų jų šeimos narius.

Telefono skambučiuose draugams ir giminaičiams gimtojoje šalyje rusų kareiviai papasakojo apie nesėkmes mūšio lauke ir civilių egzekucijas ir keikė savo lyderius praėjus vos kelioms savaitėms nuo kampanijos užimti Kyjivą.

Toliau pateikiamos redaguotos kai kurių pokalbių ištraukos – minimi tik karių vardai, siekiant apsaugoti jų šeimų privatumą.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min