TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktorius Adamas Michnikas: Kremlius bijo Maidano Maskvoje

Įžymiam Lenkijos visuomenės veikėjui, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui p. Adamui Michnikui nutarta suteikti Klaipėdos universiteto Garbės daktaro vardą už nuopelnus demokratijos plėtrai, pozityvaus dialogo tarp lietuvių ir lenkų ta
KU nuotr. / „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Bęs komunistinio režimo disidentas ir "Solidarumo" veikėjas,didžiausio Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius ir garsus publicistas Adamas Michnikas, analizuodamas situaciją Ukrainoje, pabrėžia, kad Rusija su nerimu stebi kaimyninę šalį. Kremliui lojali žiniasklaida opozicijos protestuotojus piešia vos ne kaip ukrainietiškus Hitlerio pasekėjus, tačiau kartu baiminasi Maidano Maskvoje.

Apie tai A.Michnikas kalbėjo Lenkijos televizijos laidoje „TVP Info“. Jo teigimu, šis istorinis momentas Ukrainai yra išskirtinai palankus, nes Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susikoncentravęs į Sočio olimpiadą ir negali net pagalvoti apie kruviną konfliktų sprendimą Kijeve.

Viktoro Janukovyčiaus režimas silpsta, o jo pagrindinis rėmėjas visomis prasmėmis yra V.Putino režimas.

„Daug žmonių klausia: ar V.Janukovyčius dar yra nepriklausomas Ukrainos lyderis, o gal tik Kremliaus marionetė? Aš negaliu atsakyti į šį klausimą, bet atidžiau stebėdamas V.Janukovyčiaus politiką, jo elgesį susidariau įspūdį, kad tai beviltiškų klaidų juosta, vedanti į pražūtį ir Ukrainą, ir jos prezidentą“, – A.Michniką cituoja wyborcza.pl.

Žinau viena: jeigu V.Janykovyčius jaustų, kad turi tiek jėgos, jog gali išvaikyti protestuotojus Maidane, jis tą jau būtų padaręs. Kad ir tuo momentu, kai protestuotojai įžengė į Teisingumo ministeriją, – teigė A.Michnikas.

Kremliui lojali Rusijos žiniasklaida, anot A.Michniko, pateikia neapykanta persotintos propagandos kupinus reportažus, Maidano žmones rodydama kaip ukrainietiškus Hitlerio pasekėjus.

Kita vertus, pastebi A.Michnikas, jaučiamas siaubas, kad Maidaną rusai gali turėti ir pas save, Maskvoje.

Paklaustas, ar V.Putinas dar gali padaryti ką nors, kas padėtų išlaikyti jo įtaką Ukrainoje, A.Michnikas svarstė, kad Rusijos prezidentui šiuo metu kur kas svarbesnės yra Sočio olimpinės žaidynės, todėl jis negali rizikuoti ir kištis į konfliktą Ukrainoje.

„Žinau viena: jeigu V.Janykovyčius jaustų, kad turi tiek jėgos, jog gali išvaikyti protestuotojus Maidane, jis tą jau būtų padaręs. Kad ir tuo metu, kai protestuotojai įžengė į Teisingumo ministeriją“, – teigė A.Michnikas.

Jis taip pat pastebėjo, kad „reikia melstis, jog V.Janukovyčius praregėtų ir siektų kompromiso, o ne veltųsi į tiesioginį konfliktą, nes tai taps prakeiksmu Ukrainai ir jam pačiam“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min