Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Gazos Ruože žuvo Raudonojo Pusmėnulio darbuotojas, greitosios pagalbos brigados narys

Raudonasis Kryžius trečiadienį pranešė, kad praėjusį savaitgalį per Gazos Ruožo bombardavimą žuvo Palestinos Raudonojo Pusmėnulio draugijos greitosios pagalbos brigados narys, dar du buvo sužeisti.
Pagalbos organizacijos atkreipia dėmesį į vis blogėjančią civilių gyventojų situaciją Gazos ruože, o Raudonasis Kryžius kalba apie humanitarinę krizę
Pagalbos organizacijos atkreipia dėmesį į vis blogėjančią civilių gyventojų situaciją Gazos ruože, o Raudonasis Kryžius kalba apie humanitarinę krizę / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų Federacijos pareiškime sakoma, kad nuo to laiko dar trys greitosios pagalbos brigados ir mažiausiai keturi greitosios pagalbos automobiliai buvo patekę į kryžminę ugnį.

Vienas medikų automobilis pirmadienį, iškviestas Izraelio kariškių pagal suderintą planą, vis tiek vėliau buvo Izraelio artilerijos apšaudytas, agentūrai sakė Federacijos atstovas Paulas Conneally.

Pasak Federacijos, Palestinos Raudonasis Pusmėnulis dėl tokių incidentų taip pat buvo priverstas evakuoti kelis savo postus net „iš rajonų, kuriuose humanitarinės pagalbos dažnai reikia labiausiai“.

Per pirmąjį incidentą sekmadienį greitosios pagalbos brigados narys Arafa Abdulas Dayemas žuvo nuo minosvaidžių ugnies Džabalijoje, kai brigada važiavo nesuderinusi iškvietimo su Izraelio kariškiais. Iš to paties rajono jie buvo pasitraukę anksčiau dėl įnirtingų mūšių, sakė P.Conneally.

Antrasis incidentas, apie kurį pranešė Raudonasis Kryžius, įvyko tuo metu, kai pirmadienį vakare nukentėjo greitosios pagalbos postas, laikinai perkeltas prie ligoninės atokiau nuo Džabalijos. Poste buvo sužeistas vienas Raudonojo Pusmėnulio darbuotojas buvo sužeistas.

Raudonojo Kryžiaus atstovas Florianas Westphalis sakė, kad dabar laukiama žinių, ar Izraelio kariškiams trims valandoms nutraukus Gazos Ruožo bombardavimą, pagalbos teikimo sąlygos pasikeitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius