Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 6d. 22:23

Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje po trijų savaičių pertraukos atsinaujino protestai

Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje atsinaujino protestai
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje atsinaujino protestai

Tūkstančiai palestiniečių penktadienį protestavo Izraelio ir Gazos Ruožo pasienyje, šią teritoriją kontroliuojančiam islamistų judėjimui „Hamas“ po trijų savaičių pertraukos surengus naujų demonstracijų.

Protestai atsinaujino tuo metu, kai „Hamas“ ir mažesnės, bet radikalesnės grupuotės „Islamo džihadas“ lyderiai vieši Kaire, kur tariasi su egiptiečių tarpininkais dėl paliaubų su Izraeliu. Manoma, kad žydų valstybė ruošiasi sušvelninti 12 metų besitęsiančią Gazos Ruožo blokadą.

Penktadienį surengtų eitynių organizatoriai pasirūpino, kad jos vyktų taikiai – nedeginant padangų ir nemetant padegamųjų bombų. Per akciją tik keletas protestuotojų buvo priartėję prie įtvirtintos pasienio tvoros, laidynėmis svaidydami akmenis į žydų valstybės karius.

Anklavo Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šaudant izraeliečiams buvo sužeisti 14 palestiniečių iš jų keturi – kovinėmis kulkomis.

„Hamas“ kovotojai nuo lapkričio buvo įšaldę kas savaitę rengtas eisenas po neilgai trukusio smurto paaštrėjimo abipus sienos su Izraeliu. Tuo metu anklavo kovotojai leido į žydų valstybę dešimtis raketų, o Izraelis rengė atsakomuosius smūgius.

Šios kautynės, rimčiausios per pastaruosius mėnesius, įsiplieskė izraeliečių pajėgoms per specialiąją operaciją nukovus vieną iš „Islamo džihado“ vadeivų.

Per pastarąjį dešimtmetį Izraelis ir „Hamas“ jau triskart kariavo, taip pat įvykdavo daug trumpų susirėmimų.

„Hamas“ atstovas Hazemas Qassemas pareiškė, kad jo judėjimas yra pasiryžęs pralaužti blokadą ir kad tai yra derybų Kaire bei tiesioginių diskusijų su „Islamo džihadu“ tikslas.

„Neleisime tęstis šiai padėčiai – ir toliau rengsime protestus, kol apsiaustis bus nutraukta“, – nurodė jis išplatintame pareiškime.

Remiantis nepatvirtintais pranešimais, Egiptas pasiūlė skelbti penkerių metų paliaubas, per kurias Gazos Ruožui būtų suteiktos ekonominės paskatos ramybei palaikyti.

Tuo metu Vakarų Krante žydų valstybės pajėgos netoli Hebrono miesto pašovė vieną 22 metų palestinietį. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vyras buvo pašautas kovine kulka į krutinę ir yra sunkios būklės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min