Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 10d. 12:21

Gazos ruožo konfliktas įžengė į trečią savaitę

Izraelio snaiperis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Izraelio snaiperis
Izraelis ir palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ įžengė į trečią karinio konflikto savaitę. Izraelis tęsia Gazos ruožos bombardavimą, nepaisydamas griežtų Jungtinių Tautų raginimų sustabdyti karinius veiksmus ir paskelbti paliaubas.

Jeruzalė pranešė naktį iš penktadienio į šeštadienį įvykdžiusi 40 oro išpuolių, per kuriuos siekta sunaikinti „Hamas“ kovotojus, šaudančius raketas į Izraelio miestus, rašo BBC.

Šiuo metu aukšto rango palestiniečių pareigūnai lankosi Egipte, kur siekia srasti sprendimą, kaip užbaigti karinį konfliktą. Pranešama, kad Gazos ruože jau žuvo beveik 800 palestiniečių. Izraelis pranešė apie 13 savo šalies piliečių žūtis.

Per naują oro išpuolių bangą šeštadienio rytą Izraelis siekė sunaikinti palestiniečių kovotojų ginklų sandėlius ir tunelius, kuriais į Gazos ruožą nelegaliai atgabenami ginklai.

Susišaudymas

Šeštadienio rytą pranešta ir apie Izraelio karių ir kovotojų apsikeitimą ugnimi Gazoje. Pasak BBC korespondento Jeruzalėje Mike Sergeanto, Izraelio kariuomenė vis dar nežengia į tankiausiai apgyvendintas Gazos ruožo vietas.

Izraelis į Gazos ruožą neįleidžia užsienio žurnalistų. Pasak Gazos ruožo gyventojų, Izraelio karo lėktuvai atakavo neužimtus pastatus, vietas aplink Gazos miestą ir Khan Younis.

Tiek Izraelis, tiek „Hamas“ penktadienį ignoravo JT Saugumo Tarybos kvietimą nedelsiant paskelbti paliaubas. „Hamas“ kovotojai pirmieji atmetė rezoliuciją, sakydami, kad su jais dėl jos niekas nesikonsultavo. „Hamas“ taip pat pareikalavo, kad bet kokios paliaubos įtrauktų nuostatą, jog Izraelis privalo užbaigti ekonominę Gazos ruožo blokadą.

„Neveiksmingas“

Izraelio ministras pirmininkas Ehudas Olmertas savo ruožtu teigė, kad besitęsiantys raketų išpuoliai iš Gazos ruožo rodo, kad JT Saugumo Tarybos rezoliucija yra „neveiksminga“.

Vėlų penktadienio vakarą JT Generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paskambino E.Olmertui, norėdamas išreikšti savo nusivylimą besitęsiančia karine operacija ir tarptautinės bendruomenės prašymo užbaigti karinius veiksmus nepaisymu.

Jungtinės Valstijos, susilaikiusios nuo balsavo JT Saugumo Taryboje, viešai išreiškė paramą Izraelio kariniams tikslams.

„Situacija nepasikeis, kol „Hamas“ neužbaigs laidyti raketų į Izraelį“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Scottas Stanzelis.

Pagalbos agentūros praneša, kad 1,5 mln. Gazos ruože gyvenančių žmonių trūksta maisto ir vaistų bei medicininės įrangos. JT turėtų atnaujinti pagalbos tiekimą palestiniečiams šeštadienį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min