Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Karo Gazoje metu žuvo daugiau kaip 34 tūkst. žmonių

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad per daugiau kaip pusmetį trunkantį Izraelio ir islamistų kovotojų karą šioje teritorijoje žuvo mažiausiai 34 049 žmonės.
Gazos Ruožas
Gazos Ruožas / dpa/Scanpix

Per pastarąją parą žuvo mažiausiai 37 žmonės, sakoma ministerijos pranešime ir priduriama, kad nuo karo pradžios, kai spalio 7 dieną „Hamas“ kovotojai užpuolė Izraelį, palestiniečių anklave buvo sužeisti 76 901 žmogus.

Vėlai penktadienį per izraeliečių oro smūgį namui Rafache, esančiame pačiuose Gazos Ruožo pietuose, žuvo mažiausiai devyni žmonės, įskaitant šešis vaikus, šeštadienį pranešė ligoninių administracija.

Rafache prie sienos su Egiptu šiuo metu yra daugiau kaip pusė visų Gazos Ruožo gyventojų, kurių iš viso yra maždaug 2,3 milijono. Didžioji dauguma Rafoje esančių palestiniečių yra pabėgėliai, turėję palikti savo namus kitose teritorijos vietose.

Beprecedentis spalio 7-osios „Hamas“ išpuolis Izraelyje, oficialiais duomenimis, pareikalavo apie 1 170 žmonių, daugiausia civilių, gyvybių.

„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 34 žuvusius įkaitus.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius