TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gegužės 1-osios iškilmės Rusijoje: nostalgija sovietmečiui ir kylantis rusiškas fašizmas

Gegužės 1-osios šventė Sant Peterburge
„Scanpix“ nuotr. / Gegužės 1-osios šventė Sant Peterburge
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 1-osios paradai nebūtinai turi priminti Sovietų Sąjungą, tačiau šių metų „Darbo žmonių šventė“ Rusijoje ir rytų Ukrainoje dvelkė nostalgija sovietmečiui. Nors Valdimiras Putinas visus savo priešininkus vadina fašistais, paradas Maskvoje parodė, kad išties fašizmas labiausiai veši pačioje Rusijoje, rašo žurnalas „The Foreign Policy“.

Šiemet gegužės 1-osios paradas Maskvoje pirmą kartą nuo 1991-ųjų vyko Raudonojoje aikštėje. Ten susirinkę 100 tūkst. žmonių šventė šį tą daugiau nei šalies darbininkų pasiekimai. Be įprastų gegužės 1-osios plakatų, šlovinančių darbą, buvo galima pamatyti transparantų, kuriuose reiškiamas palaikymas šalies prezidentui. „Putinas teisus“, buvo parašyta viename, arba „Tikime Putinu“. Kituose plakatuose buvo šaipomasi iš Ukrainos valdžios, kad nesugebėjo apginti Krymo: „Važiuojam atostogų į Krymą“.

„Scanpix“ nuotr./Gegužės 1-osios šventė Sant Peterburge
„Scanpix“ nuotr./Gegužės 1-osios šventė Sant Peterburge

Renginyje dalyvavo ir pats Vladimiras Putinas, įteikęs keliems Rusijos piliečiams „darbo didvyrio“ medalį – SSRS įsteigtą apdovanojimą, kuris vėl grąžintas pernai metais.

Pasak „The Washington Post“, iškilmes sudrumstė vienas mažas incidentas. Septyni protestuotojai pražygiavo vienu Maskvos bulvaru laikydami Ukrainos vėliavą ir dainuodami šalies himną. Jie buvo suimti.

VIDEO: Protestas per Gegužės 1-osios paradą Maskvoje

V.Putinas, aneksavęs Krymo pusiasalį ir paskelbęs, kad Maskva gins rusus visose šalyse, pakurstė dar didesnę „sovietinės galybės“ bangą. Gegužės 1-osios paradas Maskvoje, kur buvo nešami ir V.Putino, ir V.Lenino portretai.

„Scanpix“ nuotr./Nacionalistai Gegužės 1-osios parade Maskvoje
„Scanpix“ nuotr./Nacionalistai Gegužės 1-osios parade Maskvoje

Panašius vaizdus buvo galima pamatyti ir rytų Ukrainos miestuose, kur valdžią bando perimti Maskvos remiami teroristai ir riaušininkai.

Donecke, ginkluotiems riaušininkams šturmuojant vietinę prokuratūrą, vyko prorusiškas gegužės 1-osios paradas. Pasak BBC žurnalisto Steve'o Rosenbergo, jame skambėjo šūkiai „Rusija!“, „Referendumas!“ ir „Šalin Obamą!“

Charkove gegužės 1-osios šventė buvo mažesnė nei įprastai, tačiau ir čia ji atsidavė prorusišku prieskoniu. „Charkovas privalo sukilti ir kovoti! Nenorime būti valdomi chuntos iš Kijevo!“ – nuo scenos šūkaliavo vienas agitatorius. Kitas šaukė: „Fašistai ir neonaciai kontroliuoja šalį!“

Ironiška, kad daugiausia neonacių buvo galima išvysti ne Kijeve, o V.Putino gimtajame Sankt Peterburge. Jie gegužės 1-ąją atšventė su tokiais šūkiais kaip „Imigrantai – namo“.

„Twitter“ iliustr./Gegužės 1-osios eitynės Sankt Peterburge
„Twitter“ iliustr./Gegužės 1-osios eitynės Sankt Peterburge

Galbūt tai ir yra tie fašistai, kurių V.Putinas taip ieško?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min