Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 12d. 17:59

Getviko oro uosto bagažo patikra neaptiko Skripalių nuodytojų gabento „Novičiok“

Aleksandras Miškinas ir Anatolijus Čepiga
Solsberio policijos nuotr. / Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas

Londono Getviko oro uosto bagažo patikra neaptiko nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“, kurią iš Maskvos atsigabeno buvusio rusų šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu įtariami Rusijos piliečiai, patvirtino Jungtinės Karalystės saugumo ministras.

Ministras Benas Wallace'as teigė, kad „akivaizdžiai buvo bandoma sukurti legendą siekiant užtikrinti, kad jie apėjo mūsų patikrą“.

Jis pridūrė, kad kelionės pabaigoje „bagažo patikra greičiausiai nebuvo tokia gera, kaip galėjo būti“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas Solsberyje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas Solsberyje

„Manoma, kad nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“ buvo supilta į „Nina Ricci“ kvepalų buteliuką. Šiuo buteliuku buvo nerūpestingai atsikratyta Solsberio gavėse, tai galėjo pražudyti ar sužeisti šimtus žmonių“, – teigė B.Wallace'as.

JK Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui pateikė kaltinimus pasikėsinimu nužudyti S.Skripalį ir netyčiniu Dawn Sturgess apnuodijimu, pasibaigusiu mirtimi.

A.Petrovas ir R.Boširovas į Getviko oro uostą iš Maskvos atskrido kovo 2 d., jie turėjo galiojančias verslo vizas ir Rusijos vyriausybės išduotus pasus.

Pasak B.Wallace'o, kitų lėktuvo keleivių ar keliavusių tuo pačiu viešuoju transportu Anglijoje, pavojus sveikatai nekyla.

GRU agentai

Praeitą trečiadienį JK premjerė Th.May pareiškė, kad jos vyriausybė buvo teisi, kai kovą dėl pasikėsinimo į Skripalius apkaltino Rusijos vyriausybę. Premjerė taip pat teigė, kad abu rusai yra Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU pareigūnai.

Kaip kalbėjo Th.May, operacijai Solsberyje privalėjo pritarti ne tik GRU, bet ir visos Rusijos vadovybė.

„Šiandienos naujiena parodo konkrečią GRU grėsmę. GRU veiksmai kelia pavojų visiems mūsų sąjungininkams ir visiems mūsų piliečiams. Jungtinė Karalystė neturi nieko prieš Rusijos žmones, bet tokiems barbariškiems veiksmams kaip Solsberyje vietos nėra“, – tvirtino Th.May.

„Remdamasi žvalgybos medžiaga vyriausybė padarė išvadą, kad policijos įvardyti abu asmenys yra Rusijos karinės žvalgybos tarnybos, taip pat žinomos kaip GRU, karininkai“, – kalbėjo Th.May.

„Taigi, tai aiškiai nėra atsitiktinė operacija. Ji taip pat buvo beveik neabejotinai patvirtinta ne vien GRU, bet ir aukščiausiu Rusijos valstybės lygiu“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min