Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 22d. 08:53

Gimtadienio proga prisiminė antikos varžybas

Dviratininkai „pasibalnojo“ savo dviračius ir susiskirstę į dvi komandas varžėsi dėl garbės.
„15min“ nuotr. / Dviratininkai „pasibalnojo“ savo dviračius ir susiskirstę į dvi komandas varžėsi dėl garbės.

Antradienį Italijos sostinė Roma šventė savo 2762- ąjį jubiliejų. Šiai progai paminėti Romoje vyko koncertai, istoriniai vaidinimai, buvo sakomos kalbos.

Renginių maratonas Italijos sostinėje prasidėjo tradiciniu pradu, kurį rengė organizacija „Gruppo Storico Romano“. Paradą šiek tiek sukliudė lietus, tačiau jame puikiai buvo atspindima istorinė Romos dvasia.

Patriotiški ir linksmybėms nusiteikę dviratininkai perdirbo savo dviračius į lenktyninius žirgus, tempiančius vežimėlius. Pasidabinę žaliais, mėlynais, baltais ir geltonais kostiumais dviratininkai susiskirstė į dvi komandas pagal galvos apdangalų tipus. Viena komanda dėvėjo tik šalmus, kita – šalmus, su ant jų pritaisytomis „skiauterėmis“. Abi komandos imituodamos senovėje vykdavusias varžybas galynėjosi dėl šlovės ir garbės.

Varžybos vyko panašiai kaip antikos laikais: jojikai su savo traukiamais vežimaičiais turėjo sėkmingai ir, žinoma, kuo greičiau apsukti tris ratus stadione. Šiandieniniai raiteliai geriau pasitreniravę už antikinius jojikus, todėl net darant posūkius dideliu greičiu varžybose apsieita be jokių susidūrimų ar net kritimų. Vis dėlto, susirinkę žiūrovai buvo ne mažiau azartiški nei senieji Romėnai ir ne ką mažiau žavėjosi varžybų dalyviais.
 

Temos: 1 Italija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min