Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimtadienio proga prisiminė antikos varžybas

Dviratininkai „pasibalnojo“ savo dviračius ir susiskirstę į dvi komandas varžėsi dėl garbės.
„15min“ nuotr. / Dviratininkai „pasibalnojo“ savo dviračius ir susiskirstę į dvi komandas varžėsi dėl garbės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Italijos sostinė Roma šventė savo 2762- ąjį jubiliejų. Šiai progai paminėti Romoje vyko koncertai, istoriniai vaidinimai, buvo sakomos kalbos.

Renginių maratonas Italijos sostinėje prasidėjo tradiciniu pradu, kurį rengė organizacija „Gruppo Storico Romano“. Paradą šiek tiek sukliudė lietus, tačiau jame puikiai buvo atspindima istorinė Romos dvasia.

Patriotiški ir linksmybėms nusiteikę dviratininkai perdirbo savo dviračius į lenktyninius žirgus, tempiančius vežimėlius. Pasidabinę žaliais, mėlynais, baltais ir geltonais kostiumais dviratininkai susiskirstė į dvi komandas pagal galvos apdangalų tipus. Viena komanda dėvėjo tik šalmus, kita – šalmus, su ant jų pritaisytomis „skiauterėmis“. Abi komandos imituodamos senovėje vykdavusias varžybas galynėjosi dėl šlovės ir garbės.

Varžybos vyko panašiai kaip antikos laikais: jojikai su savo traukiamais vežimaičiais turėjo sėkmingai ir, žinoma, kuo greičiau apsukti tris ratus stadione. Šiandieniniai raiteliai geriau pasitreniravę už antikinius jojikus, todėl net darant posūkius dideliu greičiu varžybose apsieita be jokių susidūrimų ar net kritimų. Vis dėlto, susirinkę žiūrovai buvo ne mažiau azartiški nei senieji Romėnai ir ne ką mažiau žavėjosi varžybų dalyviais.
 

Komentarai
Temos Italija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min