Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 5d. 15:59

Gindamasi nuo kaimynų, Turkija šeštadienį dislokavo pirmąsias raketas „Patriot“

„Patriot“ raketos paleidimas
AFP/Scanpix nuotr. / „Patriot“ raketos paleidimas

Turkijoje nuo šeštadienio pradedamos dislokuoti JAV atsiųstos raketos „Patriot“, turinčios padėti apsaugoti šalį nuo bet kokių potencialių grėsmių iš kaimyninės Sirijos, krečiamos pilietinio karo.

„Dislokavimas prasidėjo anksti šį rytą Indžirlike“ pietryčių Turkijoje, JAV pajėgų Europoje štabo priešraketinės gynybos vadas Peteris Woodmansee šeštadienį sakė naujienų agentūrai AFP.

„Keli lėktuvai nusileido labai anksti šį rytą, taip pat atvyksta zenitinės artilerijos (ADA) 3-ojo pulko 2-ojo bataliono – “Patriot„ dalinio – pirmoji grupė“, – pridūrė jis.

Pirmieji JAV kariškiai ir įranga atvyko į Indžirliko oro pajėgų bazę penktadienį ir dalyvaus dislokuojant NATO „Patriot“ baterijas, kurių paprašė Ankara.

Jungtinės Valstijos artimiausiomis dienomis perkels į Turkiją apie 400 karių, kurie valdys dvi „Patriot“ baterijas.

Jungtinės Valstijos artimiausiomis dienomis perkels į Turkiją apie 400 karių, kurie valdys dvi „Patriot“ baterijas, sakoma penktadienį paskelbtame Vokietijos mieste Štutgarte įsikūrusio JAV pajėgų Europoje štabo pranešime.

Papildoma įranga bus atgabenta laivais vėliau sausį.

Amerikiečiai bus įkurdinti Gaziantepo mieste, už 50 kilometrų į šiaurę nuo Sirijos sienos.

„23 JAV komandos nariai Gaziantepe nustato, kokių reikia parengiamųjų darbų, kuriuos JAV ir Turkijos vyriausybė turi užbaigti prieš “Patriot„ baterijų įkurdinimą Gaziantepe, – nurodė P.Woodmansee. – Konkrečiai – ko reikia apgyvendinimui, ryšiams, logistikai, ir operatyvinius aspektus dėl gyventojų apsaugos Gaziantepe ir aplink jį, palaikant NATO gynybinę misiją.“

Vokietija, Nyderlandai ir JAV sutiko atsiųsti į Turkiją „žemė oras“ tipo raketų baterijų, kurių Ankara paprašė po kelių apšaudymų iš Sirijos, vienas jų buvo spalį per kurį žuvo penki civiliai.

Vokietijos kariai įsikurs Kachramanmarase, esančiame už maždaug 100 kilometrų į šiaurę nuo Sirijos sienos. Olandai apsistos Adanoje, už maždaug 100 kilometrų į vakarus nuo sienos.

„Patriot“ sistemos turėtų pradėti veikti vėliau šį mėnesį.

Sirijos sąjungininkės Iranas ir Rusija priešinasi „Patriot“ dislokavimui, baimindamosi, kad tai gali įžiebti regioninį konfliktą, į kurį taip pat įsitrauktų NATO.

„Ši misija yra grynai gynybinio pobūdžio“, – sakė P.Woodmansee.

„Patriot“ baterijos bus dislokuojamos „už 50 kilometrų nuo sienos netoli Gaziantepo miesto pagal NATO gynybinę misiją, siekiant padėti Turkijos oro erdvės gynybai deeskaluoti padėtį palei Aljanso sieną“, pridūrė jis.

P.Woodmansee nurodė, kad „Patriot“ sistemų dislokavimas už 50 kilometrų nuo sienos nesumažins jų veiksmingumo.

„Visiškai ne – NATO misija siekiama apsaugoti gyventojus. Štai kodėl JAV, Olandijos ir Vokietijos daliniai bus dislokuojami netoli gyvenamųjų centrų“, – sakė jis.

NATO narė Turkija, buvusi Damasko sąjungininkė, tapo viena griežčiausių jo oponenčių dėl jau 21 mėnesį Siriją krečiančio pilietinio karo, kuris, pasak stebėtojų, nusinešė jau apie 60 tūkst. žmonių gyvybių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min