Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 9d. 18:32

Ginkluotus nusikaltėlius gaudžiusi Maskvos milicija kaip „gyvą skydą“ panaudojo miestiečių vairuojamus automobilius

Maskvos milicija
„Scanpix“ nuotr. / Maskvos milicija

Ginkluotus nusikaltėlius sulaikyti bandę Maskvos milicijos pareigūnai eilinių miesto gyventojų automobilius panaudojo kaip „gyvą skydą“. Tačiau nusikaltėlių automobilis taranavo kelią užtvėrusias mašinas. Nusikaltėliai paspruko, o Rusijos žiniasklaidoje dėl šio įvykio kilo tikra audra.

Kaip rašo newsru.com, sustabdytų automobilių vairuotojams nebuvo pasakyta, kodėl jie turi užtverti kelią. Tik po incidento žmonės sužinojo, kas vyksta. Be to jiems buvo pasakyta, kad jokia kompensacija už sudaužytus automobilius nebus mokama.

Dėl incidento nukentėję žmonės su skundu žada kreiptis į prokuratūrą.

Maskvietis Stanislavas Sutiaginas, kurio automobilis buvo sudaužytas per šį incidentą, internete išplatino pasakojimą apie tai, kas vyko penktadienį apie 6 val. ryto. Pasak S.Sutiagino, jo automobilį ir kitas mašinas sustabdę milicininkai nurodė, kaip jas reikia sustatyti važiuojamojoje kelio dalyje.

„Po kiek laiko į mano automobilį ir greta stovėjusį automobilį Volga rėžėsi pilkas Audi. Jis taranavo mūsų automobilius ir nuskriejo tolyn. Kelių inspektoriai sėdo į savo mašiną ir nuvažiavo iš paskos“, - pasakojo sudaužyto automobilio savininkas.

„Milicija neturėjo teisės taip elgtis“

Sudaužytų automobilių savininkams buvo nurodyta važiuoti iki pirmo kelių patrulio posto. Ten maskviečiai sužinojo, kad milicija gaudo ginkluotus nusikaltėlius. Taip pat buvo pasakyta, kad niekas nesiruošia atlyginti nuostolių už sudaužytas mašinas. Esą nusikaltėliai paspruko, tad ir žalos atlyginimo nėra iš ko pareikalauti.

S.Sutiaginas teigia, kad milicija prieš incidentą net nepaprašė vairuotojų išlipti iš savo mašinų. Dabar nukentėjęs maskvietis žada kreiptis į Maskvos prokuratūrą ir Generalinę prokuratūrą dėl patirtų nuostolių ir dėl to, kad dėl milicijos veiksmų jo gyvybei buvo iškilęs pavojus.

Maskvos milicija teigia, kad incidentas tiriamas. Esą, visi komentarai bus po to, kai baigsis tyrimas. Milicijos atstovai apsiriboja pasisakymais apie tai, kad kelių patruliams nebuvo nurodymų tokiu būdu stabdyti nusikaltėlius, o apie įvykį Maskvos milicijos vadovybė „sužinojo iš žiniasklaidos“.

Tuo tarpu buvęs Valstybinės autoinspekcijos (VAI) vadovas teigia, kad milicininkai neturėjo teisės žmonių ir jų turto naudoti kaip „gyvo skydo“.

„Dėl šio fakto nedelsiant turi būti pradėtas tarnybinis patikrinimas“, - pareiškė buvęs VAI vadovas Vladimiras Fiodorovas.

Generolas V.Fiodorovas pažymėjo, kad milicija piliečių asmeninį transportą tarnybinėms reikmėms gali panaudoti tik tais atvejais, kuriuos numato įstatymas. Įstatymuose taip pat numatyta, kad piliečiams pareikalavus, nustatyta tvarka kompensuojami ir savininkų patirti nuostoliai. Jei reikia užtverti kelią, kad būtų galima sustabdyti bėglius, pagal Rusijos įstatymus, milicija gali naudoti tik savo automobilius arba sunkvežimius.

Generolas teigia, kad milicijos pareigūnai pažeidimą padarė, privačių automobilių savininkų nepaprašę išlipti iš mašinų, o savo automobilius „paslėpė“ už maskviečių transporto priemonių. Milicininkai vairuotojams taip pat turėjo paaiškinti, kokiam tikslui užtveriamas kelias. Kelią užtvėrę milicininkai apie incidentą dar tą pačią dieną turėjo informuoti savo vadovybę, surašyti raportus.

V.Fiodorovo manymu, kompensaciją nukentėjusiems vairuotojams turėtų išmokėti milicija.

Panašus įvykis buvo ir Baltarusijoje

Panašus įvykis 2008 metais buvo įvykęs ir Baltarusijoje. Tąkart girtą vairuotoją gaudę Baltarusijos milicininkai sustabdytas automobiliais užtvėrė užmiesčio kelią. Buvo tikimasi, kad tai girtuoklį sustabdys.

Tačiau girtas vairuotojas, lėkdamas didžiuliu greičiu, taranavo stovinčiu automobilius ir paspruko. Per incidentą buvo sužeisti keli žmonės.

„Išradingi“ Baltarusijos autoinspektoriai buvo išmesti iš darbo ir nuteisti po pora metų laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant. Per incidentą nukentėjusiems žmonėms buvo išmokėtos piniginės kompensacijos.

Temos: 1 Maskva
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min