Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 09:24

Goro provincijoje bandyta apšaudyti Lietuvos karių stovyklą – kariai atsakė ugnimi

Lietuvos karys Čagčarano oro uoste
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos karys Čagčarano oro uoste

Antradienį apie 21 val. Lietuvos laiku (apie 23.30 val. vietos laiku) buvo bandoma apšaudyti Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklą iš šiaurinės pusės. Lietuvos kariai, pastebėję galimus priešiškai nusiteikusių asmenų ketinimus, atidengė įspėjamąją ugnį iš kulkosvaidžio ir šaulių ginklų.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, per incidentą kariai nenukentėjo. Nuostolių stovyklos infrastruktūrai nepadaryta. Vietos valdžia informavo, kad civilių aukų nėra.

Incidento metu buvo paleista viena reaktyvinė prieštankinė granata stovyklos kryptimi, kuri sprogo apie 300 metrų atstumu nuo stovyklos. Naktinį apsaugos patruliavimą vietovėje vykdę kariai, pastebėję ugnies paleidimo vietoje esančius įtartinus asmenis, atidengė ugnį į juos iš automatinių šaulių ginklų ir sunkiojo kulkosvaidžio, po ko šie asmenys nedelsiant atsitraukė.

Apie įvykį buvo informuotos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos. Jos nedelsdamos išsiuntė savo atstovus į incidento vietą, o PAG kariai papildomai apšvietė vietovę minosvaidžių ugnimi. Kas apšaudė PAG stovyklą kol kas nėra žinoma.

Trečiadienį anksti ryte į apšaudymo vietą išsiųsta PAG išminavimo komanda rado dvi reaktyvines prieštankines granatas. Viena jų rasta nesuveikusi, o kitos nenustatyti asmenys galimai nespėjo iššauti kariams atsakius ugnimi. Granatas išminuotojai sunaikino iškart.

Šiuo metu situacija yra stabili, kariai toliau vykdo savo užduotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min