Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje – Afganistano fotografų nuotraukų paroda

Parodos atidarymas Gore
vyr. ltn. Tomo Pakalniškio nuotr. / Parodos atidarymas Gore
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį ir sekmadienį Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje atidaryta fotoparoda apie Afganistaną „Naujasis Afganistanas afganistaniečių akimis“. Visą praėjusią savaitę ši fotografijos paroda buvo eksponuojama Goro miesto gyventojams.

Kaip praneša  PAG-14 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis, savaitgaliui PAG-14 vado pulkininko Eligijaus Senulio ir Civilinio elemento vadovo Eugenijaus Vaicekausko iniciatyva fotografų darbus galėjo pamatyti ir Lietuvos kariai bei jų kolegos iš kitų šalių.

„Labai svarbu, kad ši paroda yra pačių Afganistano fotografų darbo rezultatas, todėl ji turėtų būti labai vertinama tiek vietos gyventojų, tiek tarptautinės bendruomenės. Joks užsienio fotografas nepadarytų gražesnių nuotraukų, nes tik jūs patys geriausiai žinot ir jaučiat savo šalį. Labai džiugu, kad ne tik saugumo, bet ir meno srityje Afganistanas tobulėja ir po pamažu tampa savarankišku", – atidarydamas parodą sakė PAG vadas pulkininkas Eligijus Senulis.

Ši paroda – tai Afganistano Kabulo agentūros „THIRD EYE" fotografų darbai. Nuo šių metų pradžios 14 fotografų, tarp kurių - dvi moterys fotografės, remiami JAV ambasados ir Šveicarijos  vystymosi ir bendradarbiavimo agentūros, keliavo po Afganistaną fotografuodami peizažus, gamtą, vietinius gyventojus, jų papročius, gyvenimo akimirkas, šalies infrastruktūrą, miestus ir kaimo vietoves, augmeniją. Pagrindinis šios parodos tikslas – parodyti kitokį Afganistaną, su tikru šalies peizažu, kultūra, gyventojais, papročiais. Tokį, kokį jį mato patys afganai.

Goras yra ketvirta provincija, kurioje ši paroda surengta. Pasak parodą lydinčių fotografų, iki kitų metų vasaros ši paroda turėtų aplankyti dar dešimt šalies provincijų. Paminėtina, kad vienas iš šių jaunų talentingų fotografų Maysamas Shaheenas yra kilęs iš Goro provincijos, kurios saugumą užtikrina Lietuvos kariai. Šiuo metu Maysamas mokosi vienoje Čagčarano vidurinių mokyklų.

Pasak vieno iš parodos iniciatorių fotografo Nasymo Seyamako, šią parodą planuojama parodyti ir užsienio valstybėse.

„Jau šiuo metu šia paroda labai domisi ir mus kviečia JAV, Australija, Anglija, Indija. Gali būti, kad ši paroda bus eksponuojama ir Lietuvoje", – sakė fotografas.

N.Seyamakas džiaugėsi, kad PAG kariai, radę minutę laiko ateidavo apžiūrėti parodos. Parodą galite apžiūrėti ir jūs. Spauskite čia.

Šiuo metu Afganistane Goro provincijoje tarnauja keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės pagrindu. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas E.Senulis. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min