Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 10d. 15:30

Goro provincijos moksleivės kartu su Lietuvos kariais piešė Afganistano ateitį

Piešimo pamoka mergaičių mokykloje
Vyr. ltn. Jurgio Norvaišos nuotr. / Piešimo pamoka mergaičių mokykloje

Spalio 9 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos (PAG-15) kariai Čagčarano mergaičių mokyklos „Kobra“ moksleivėms surengė piešimo pamoką, per kurią pakvietė nupiešti savo šalies – Afganistano – ateitį.

„Dažų paletė, spalvos, kelių spalvų maišymas, kad būtų išgautas naujas atspalvis – tai tarsi gyvenimas, kuris nėra tik juodas ar baltas. Dėkoju kariams, iš mūsų gyvenimo išstūmusiems tamsias spalvas ir atnešusiems naujus atspalvius, kurių dabar atrandame vis daugiau“, – sakė mokyklos direktorė.

„Tik laisvas žmogus gali kurti, svajoti ir mintimis skrieti į ateitį. Ugdyti mažąją Afganistano kartą, perteikti jiems laisvės ir saviraiškos pojūtį – tai pats svarbiausias uždavinys, nes nuo šių žmonių priklauso visos šalies ateitis. Iš žmogaus galima atimti namus, laisvę, artimuosius, bet dvasios jėgos ir sielos laisvės neįmanoma sunaikinti. Kartu su moksleiviais šiandien piešdami kūrėme tokią ateitį, kurios vizijas jie nešis per gyvenimą ir niekas nesugebės to sunaikinti“, – apie piešimo pamokos idėją pasakojo jos sumanytoja kapitonė Rūta Gaižutytė.

Pasibaigus pamokai mergaitėms kariai moksleivėms padovanojo į dari kalbą išverstų lietuvių liaudies pasakų knygelių. Kariai mokyklai perdavė ir „Žaislų turgaus“ savininkės Violetos Valainytės padovanotų žaislų su lietuviškais simboliais.

Į misijos rajoną PAG-15 kariai atsivežė ne tik „Žaislų turgaus“ „gyventojų“. Kariai nuo misijos Goro provincijoje gegužę pradžios įvairioms Goro įstaigoms yra jau perdavę būtiniausių higienos reikmenų, nupirktų už labdaringo renginio Alytuje metu surinktas lėšas. Taip pat papuošalų kolekciją, pagamintą ir padovanotą menininkės Agnės Ramonaitės-Bočkienės. Kariai Goro provincijos vaikams taip pat yra perdavę ir Europos informacijos centro dovanotus žaislus ir Alytaus Afganistano karo veteranų nupirktas kanceliarijos priemones. „ Visa tai – mūsų žmonių pagalba šiai šaliai,“ – sako PAG -15 kariai.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG 15), kuri suformuota daugiausia iš Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja plk. Artūras Radvilas. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 metais.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijoje plėtoti valdymą bei administravimą, stiprinti teisės viršenybę, įgyvendinti socialinio bei ekonominio vystymo programas. Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min