Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 13:49

Graikai stoja į kovą už visuomeninio transliuotojo žlugdymo sustabdymą

Graikai protestuoja
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Graikai protestuoja
Graikijos politinės partijos ir profesinės sąjungos trečiadienį stengiasi priversti vyriausybę atšaukti šoką sukėlusį sprendimą uždaryti valstybinį transliuotoją ERT, vykdant finansinės pagalbos šaliai sąlygas.

ERT televizijos ir radijo stočių transliavimas buvo nutrauktas antradienį po 20 val. Grinvičo (23 val. Lietuvos) laiku, be to, vėliau naktį nutrūko ir susijusio komunistų kanalo transliacija.

Graikijos opozicijos lyderis Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) trečiadienį prašys šalies prezidento Karolo Papulijo (Carolos Papoulias) nepasirašyti įsakymo dėl ERT uždarymo, kuris tiesiogiai paveikė beveik 2,7 tūkst. darbo vietų.

Organizuojami protestų mitingai, kuriuose bus reiškiama parama ERT darbuotojams, o profesinės sąjungos planuoja visuotinį streiką, kuris, kaip pranešama, įvyks ketvirtadienį.

Žurnalistai trečiadienį jau paskelbė 24 valandų streiką, išskyrus toms stotims, kurios rodo ERT darbuotojų palaikomą transliaciją.

Konservatorių premjero Antonio Samaro (Antonis Samaras) sprendimas uždaryti ERT sukėlė didžiulį triukšmą ir šalyje, ir užsienyje.

Paramos transliuotojui žinutės plūsta iš graikų diasporos, kuriai ERT yra gyvybiškai svarbus ryšys su tėvyne.

ERT uždarymą griežtai pasmerkė ir Graikijos Ortodoksų Bažnyčios galva arkivyskupas Jeronimas (Ieronymos), kuris sakė, kad valstybinis transliuotojas buvo „staiga“ nutrauktas, o tūkstančiai jo darbuotojų „aukojami“ už administracijos išlaidavimo dešimtmečius.

Jis tvirtino, kad „kokios nors organizacijos gydymas yra viena, o staigus jos nužudymas – visai kas kita“.

Vyriausybė antradienį paskelbė, kad ERT labai sekina valstybės biudžetą ir kad vėliau transliuotojas bus vėl atidarytas, nauju formatu ir su daug mažiau darbuotojų.

„ERT yra atvejis, kai ypač trūksta skaidrumo ir kai (esama) neįtikėtinos ekstravagancijos. Tai dabar baigiasi“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė vyriausybės atstovas Simas Kedikoglus (Simos Kedikoglou).

ERT darbuotojai jau kelis mėnesius rengė streikus ir priešinosi planams restruktūrizuoti transliuotoją, kaip reikalavo tarptautiniai kreditoriai, prižiūrintys taupymo planą pagal finansinės pagalbos skolų prislėgtai Graikijai sąlygas.

Atėnai pažadėjo šiemet panaikinti 4 tūkst. darbo vietų valstybiniame sektoriuje, o kitais metais – 11 tūkst. darbo vietų, kad šalis ir toliau gautų finansinės pagalbos paskolas.

Antradienį, netrukus po to, kai vyriausybė paskelbė apie transliuotojo uždarymą, tūkstančiai žmonių nuskubėjo prie pagrindinės ERT būstinės Atėnų šiauriniame priemiestyje pademonstruoti savo paramos. Beveik 500 žmonių taip pat susirinko prie organizacijos padalinio Salonikuose Graikijos šiaurėje.

Vyriausybė nurodė, kad visiems dabartiniams 2 655 darbuotojams bus išmokėtos kompensacijos ir kad jiems bus leidžiama vėl prašytis į darbą perorganizuotame ERT.

Iš trijų partijų sudarytos ir konservatorių vadovaujamos valdančios koalicijos jaunesniosios partnerės išreiškė nepritarimą sprendimui dėl ERT ir atsisakė jį paremti.

„Absoliučiai nesutinkame su tam tikrais vyriausybės sprendimais ir tvarkymu“, – nurodė socialistų „Pasok“.

„Nebalsuosime už įstatymą dėl šio įstatyminio akto patvirtinimo“, – nurodė partija, kuri vėliau paragino Europos Sąjungą (ES) pareikšti savo poziciją šiuo klausimu.

Tuo pačiu socialistai tvirtino, kad neketina žlugdyti koalicinės vyriausybės.

Tačiau A.Samaro administracija jau ir taip patiria spaudimą dėl nepopuliarios taupymo programos, taikomos siekiant išsaugoti Graikijos prieigą prie ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:09
05:12
30:48

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min