-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Graikija atmeta pagalbos prašymo iš Rusijos galimybę

Graikijos premjeras Aleksis Cipras pirmadienį pareiškė neprašysiantis pagalbos iš Rusijos, bet sieksiantis derybų dėl skolinimosi sutarties su Europos partneriais peržiūrėjimo, kuriam nepritaria Vokietija.
Aleksis Cipras
Aleksis Cipras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Vokietija Graikija

A.Cipras ir jo vyriausybės finansų ministras Janis Varufakis šią savaitę lankosi Europos sostinėse, siekdami Graikijos finansinės pagalbos sutarties su Europos Sąjunga, Europos centriniu banku ir Tarptautini valiutos fondu peržiūrėjimo.

Po audringos pirmosios darbo savaitės, per kurią kairiųjų vyriausybė leido suprasti, kad ketina laikytis savo rinkimų kampanijos pažadų ir švelninti griežtas taupymo priemones, kurių buvo imtasi pagal finansinės pagalbos sutartį, atrodo, kad šią savaitę ministrų kabinetas sako, kad susitarimas vis dar yra įmanomas.

Mes vedame svarbias derybas su mūsų partneriais Europoje ir tais, kurie mums paskolino. Mes jiems turime įsipareigojimų, – sakė A.Cipras.

„Mes vedame svarbias derybas su mūsų partneriais Europoje ir tais, kurie mums paskolino. Mes jiems turime įsipareigojimų“, – sakė A.Cipras spaudos konferencijoje Kipre, kur pirmą kartą lankėsi kaip Graikijos vyriausybės vadovas.

„Dabar kitos idėjos nėra svarstomos“, – pareiškė jis paklaustas, ar Graikija sieks pagalbos iš Rusijos, leidusios suprasti, kad laukia Atėnų pagalbos prašymo.

Toks atsakymas dėl Rusijos turėtų nuraminti ES partneres, kurios buvo sukrėstos, kai A.Cipro vyriausybė iš pradžių atrodė nepritarsianti Bendrijos bendrai pozicijai dėl ekonominių sankcijų Maskvai. Vis tik praėjusį ketvirtadienį Graikija pritarė sprendimui dar šešiais mėnesiais pratęsti sankcijas Rusijai.

Skolintis rinkose nebegalinti, bet spaudimą pratęsti dabartinę sutartį, kurios terminas baigiasi vasario 28 dieną, patirianti Graikija siekia tarpinio susitarimo, kuris suteiktų jai daugiau laisvės paruošti naują skolinimosi susitarimą.

Graikija jau sulaukė kietos laikysenos iš savo partnerių Europoje, pirmiausia – Vokietijos. Vokiečių finansų ministras Wolfgangas Schaeuble interviu naujienų agentūrai „Reuters“ pirmadienį sakė, kad Berlynas nesutiks su jokiais vienašališkais pakeitimais Graikijos skolinimosi programoje.

„Mes norime, kad Graikija ir toliau žengtų šiuo sėkmingu keliu Graikijos ir graikų naudai, bet mes nepriimsime vienašališkų pakeitimų programoje“, – sakė W.Schauble reuters.com/summit/Eurozone15.

A.Cipras pakartojo finansų ministro J.Varufakio siūlymą išformuoti Graikijos finansus prižiūrinčios „troikos“ inspektorių grupę ir rengti tiesiogines derybas tarp Graikijos ir jos partnerių ES bei TVF.

„Tikiu, kad tai būtų brandi ir reikalinga raida Europai“, – sakė jis.

Vokietija atsakė, kad dėl vadinamosios troikos veiklos buvo sutarta skiriant pagalbą ir todėl ji turėtų likti.

„Vokietijos vyriausybė nemato pagrindo atsisakyti šio troikos (atliekamo) vertinimo“, – sakė Berlyne finansų ministerijos atstovė Christiane Wirtz.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius