-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Graikija prašo daugiau laiko, kad galėtų „ištrūkti iš juodosios skylės“

Graikijos ministras pirmininkas trečiadienį, likus dviem dienoms iki itin svarbių derybų Vokietijoje, paprašė daugiau laiko, kad Atėnai galėtų sumažinti biudžeto išlaidas ir įvykdytų kitas reformas, turinčias tarptautinių lėšų šaltinius, siekiant išvengti valstybės nemokumo.
Antonis Samaras
Antonis Samaras / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mes tenorime šiek tiek „kvėpavimo erdvės“, kad galėtume greitai atgaivinti ekonomiką ir padidinti valstybės pajamas. Daugiau laiko automatiškai nereiškia daugiau pinigų“, – premjeras Antonis Samaras sakė duodamas interviu Vokietijos dienraščiui „Bild“.

A.Samaras planuoja trečiadienį susitikti euro zonos finansų ministrų vadovu Jeanu Claude'u Junckeriu, o penktadienį Berlyne tartis su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Šeštadienį jis susitiks su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u.

„Leiskite pasakyti labai aiškiai: mes neprašome papildomų pinigų. Laikomės savo įsipareigojimų ir vykdome visus reikalavimas“, – A.Samaras sakė „Bild“, skaitomiausiam Europos laikraščiui.

„Mums reikia ištrūkti iš šios neigiamos psichologijos, kuri yra tarsi juodoji skylė. Graikai balsavo už naują vyriausybę, kad pasuktų šalį nauju kursu“, – aiškino premjeras.

„Mes darome pažangą struktūrinėse reformose ir privatizacijoje. Ir nesąžininga, kai dalis žmonių Europoje nori mus toliau stumti atgal į tą skylę“, – sakė A.Samaras, kurio komentarai buvo išversti į vokiečių kalbą.

„Graikijos pasitraukimas iš euro zonos reikštų dar bent penkerius metus recesijos ir didesnį nei 40 proc. nedarbą“, – teigė šalies premjeras.

Pagal tarptautinių skolintojų skirto finansinio gelbėjimo paketo sąlygas Graikija įsipareigojo sumažinti viešąsias išlaidas apie 11,5 mlrd. eurų (39,7 mlrd. litų) per dvejųs metus nuo 2013-ųjų.

Kaip pranešama, A.Samaras nori per derybas Berlyne ir Paryžiuje užsitikrinti, kad šį terminas būtų pratęstas dar dvejiems metams.

Berlynas teigia, kad Graikijai nebegali būti suteikta daugiau erdvės – nei keičiant reformų esmę, nei taupymo priemonių įgyvendinimo terminus.

A.Samaras perspėjo, kad jo šalies pasitraukimas iš euro zonos gali sukelti sunkių pasekmių.

„Tai reikštų dar bent penkerius metus recesijos ir didesnį nei 40 proc. nedarbą. Graikiją ištiktų košmaras: ekonomikos griūtis, socialiniai neramumai ir precedento neturinti demokratijos krizė“, – teigė jis.

Jeigu Graikija paliktų 17 narių turinčią euro zoną, skolų krizė, kuri tęsiasi jau beveik trejus pastaruosius metus, sparčiai pablogėtų, „jau nekalbant apie dramatiškas pasekmes finansų rinkoms“, prognozavo A.Samaras.

„Kokia visuomenė, kokia demokratija galėtų tai atlaikyti? Galiausiai tai būtų panašu į Veimaro respubliką“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje ekonominio nestabilumo laikotarpį Vokietijoje, kuris galiausiai lėmė Adolfo Hitlerio vadovaujamų nacių iškilimą.

„Daug kas vyko blogai tiek Graikijoje, tiek už Graikijos ribų. Dabar mes einama prie visų būtinų reformų“, – žadėjo premjeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius