Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Graikija sveikatos apsaugos sistemai Goro provincijoje skiria 0,5 mln. eurų

ES valiuta
Photos.com nuotr. / ES valiuta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Graikijos ambasadorius Lietuvoje Konstantinos Katsabis trečiadienį susitikęs su Lietuvos užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku pranešė apie Graikijos vyriausybės sprendimą skirti Afganistano Goro provincijos, kurios atkūrimo grupei vadovauja Lietuva, sveikatos apsaugos plėtrai 0,5 mln. eurų.

Ambasadorius pabrėžė, kad Graikija yra pasirengusi tapti patikima Lietuvos partnere Goro provincijoje įgyvendinant svarbų sveikatos apsaugos projektą – provincijos centrinės ligoninės rekonstrukciją.

„Tikiu, kad prasidėjęs mūsų bendradarbiavimas padedant atkurti Goro provinciją tęsis ir ateityje bei įgaus naujas formas“, – susitikime sakė V.Ušackas.

Lietuva nuo 2005 metų vadovauja Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei, kurioje kartu su mūsų šalies kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos atstovai.

Lietuva įgyvendina provincijoje vystomojo bendradarbiavimo projektus ir aktyviai siekia pritraukti į provinciją šalių sąjungininkių bei partnerių žmoniškuosius ir finansinius resursus. Tuo tikslu 2010 metų pavasarį Lietuva planuoja surengti Afganistane tarptautinę Goro vystymo konferenciją, kurios metu, tikimasi pritraukti dar daugiau lėšų Goro provincijai atkurti.

„Tikimės, kad mūsų partnerių ir draugų Goro provincijoje ratas ir ateityje plėsis“, – teigė ministras.

Goro provincijai didelę finansinę paramą kasmet skiria ir civilius ekspertus siunčia tradicinė Lietuvos partnerė JAV. Bendradarbiaudamos su Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupe, JAV 2009 metais Goro provincijai skyrė apie 6 mln. JAV dolerių paramos.

Lietuva taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Japonija. Vien šiais metais ši valstybė skyrė 2 mln. JAV dolerių švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos projektams Goro provincijoje įgyvendinti. 2010 metais šią paramą planuojama padidinti. Danija ir Kroatija kasmet skiria lėšų nedidelių, vadinamųjų greito poveikio projektų įgyvendinimui. 2009 metais pradėtas praktinis bendradarbiavimas su Nyderlandais, rengiant Lietuvos civilius ekspertus misijai Afganistane.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min