Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 13d. 19:20

Graikijoje padidėjo įtampa dėl „šventvagiško“ vaidinimo apie Jėzų Kristų

Jėzaus Kristaus kančios minėjimo akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotrauka: Jėzaus Kristaus kančia

Viena Amerikoje sukurta pjesė, vaizduojanti Jėzų Kristą gėjumi, padidino įtampą Graikijoje tarp stiprėjančios neonacių grupuotės ir žmogaus teisių šalininkų, kurie teigia sulaukę ekstremistų bauginimo.

Policija penktadienio vakarą trumpam sulaikė daugiau nei 30 žmonių prie vieno teatro Atėnuose, kuriame buvo rodomas vaidinimas „Kristaus kūnas“ (Corpus Christi). Demonstrantai reikalavo, kad šis šou būtų uždraustas.

Pirmąkart 1998 metais Niujorke pagal dramaturgo Terrence'o McNally pjesę pastatytas „Kristaus kūnas“ vaizduoja Jėzų ir apaštalus kaip gėjus, gyvenančius mūsų dienų Teksase.

Neonacių judėjimas „Auksinė aušra“ ketvirtadienį pasiuntė kelis savo narius, tarp jų kelis įstatymų leidėjus, kad jie užblokuotų teatro duris ir neįleistų žiūrovų.

„Tai šventvagiškas vaidinimas“, – parlamento narys Ilijas Panagiotaras (Ilias Panagiotaros) sakė žurnalistams, o vėliau išplūdo albanus ir homoseksualius asmenis.

Šio vaidinimo režisierius Laertis Vassiliou yra gimęs Albanijoje.

„Buvo tikras siaubo vakaras“, – pareiškė rašytojas Petras Tacopulas, atstovaujantis parlamente pagrindinei opozicinei radikaliųjų kairiųjų partijai „Syriza“.

„Auksinės aušros nariai taip iškreipė duris, kad aktoriai negalėtų išeiti, o mes negalėtume patekti vidun“, – jis sakė televizijai „Mega“.

Anksčiau buvusi Graikijos visuomenės užribyje, „Auksinė aušra“ pastaruoju metu labai sustiprėjo, pelniusi daugiau kaip 400 tūkst. rinkėjų balsų per neseniai vykusius rinkimus, išnaudodama nerimą dėl imigrantų ir nusikalstamumo.

Šio judėjimo smogikai, dėvintys juodus drabužius, baugindavo užsieniečius prekeivius turguose po atviru dangumi, taip pat viešai baugindavo savo politinius priešininkus. Manoma, kad „Auksinė aušra“ susijusi su Graikijoje dažnėjančiais incidentais, per kuriuos būdavo sumušami imigrantai.

VIDEO: Corpus Christi Greece 2012

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min