TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Graikijoje viešai nusišovęs pensininkas laiške skundėsi dėl beviltiškos ekonominės padėties

Konstitucijos aikštė Atėnuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Konstitucijos aikštė Atėnuose
Šaltinis: BNS
0
A A

Į pensiją išėjęs vaistininkas, kuris sukrėtė Graikiją, nusišaudamas Atėnų centrinėje aikštėje, protestuodamas dėl šalį apėmusios ekonomikos krizės, paliko atsisveikinimo laišką, kuriame skundžiasi dėl skurdo ir nevilties, sakoma ketvirtadienį paskelbtose jo ištraukose.

77 metų vyras, kuris trečiadienio rytą viešai nusižudė po kipariso medžiu sostinės Konstitucijos aikštėje, už maždaug šimto metrų nuo parlamento pastato, nurodė, kad vyriausybės vykdoma viešųjų išlaidų taupymo politika „nušlavė“ jo pensiją ir įstūmė į skurdą.

Nepopuliarias ekonomikos reformas, kurias Atėnų vyriausybė vykdo mainais į Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolas, buvęs vaistininkas taip pat prilygino Vokietijos nacių režimui, primestam Graikijai po šios šalies okupacijos 1941 metais.

„Nerandu kitos išeities garbingai baigti, kol nepradėjau raustis šiukšlėse, kad prasimaitinčiau“, – vyras parašė raudonu rašalu.

„Ši okupacinė vyriausybė... tiesiogine prasme nušlavė mano galimybes išgyventi, pagrįstas oria pensija, kurią aš apmokėjau per 35 metų laikotarpį“, – pensininkas rašo laiške, kurio ištraukas paskelbė Graikijos laikraščiai.

„Nerandu kitos išeities garbingai baigti, kol nepradėjau raustis šiukšlėse, kad prasimaitinčiau“, – vyras parašė raudonu rašalu.

Vienas policijos šaltinis sakė, kad šis vyras sirgo vėžiu.

Graikijoje pernai šimtai tūkstančių graikų neteko darbo, o šiuo metu šalyje bedarbių daugiau nei milijonas – apie ketvirtadalis darbingo amžiaus žmonių.

Vyriausybė vykdo didelio masto ekonomikos pertvarkymą nuo 2010 metų, kai Graikija buvo priversta prašyti finansinio gelbėjimo paketų iš Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kai Atėnams taikomos skolinimosi palūkanos smarkiai padidėjo.

Kad gautų šias paskolas, Graikija buvo priversta drastiškai mažinti viešąsias išlaidas, taip pat iki 40 proc. apkarpyti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus bei pensijas.

Konstitucijos aikštės pastaruosius dvejus metus buvo pagrindinė vieta, kurioje būdavo rengiami protestai prieš Graikijos vyriausybės diržų veržimo politiką, turinčią ištraukti šalį iš finansų krizės.

Trečiadienio popietę apie tūkstantis žmonių susirinko šioje centrinėje Atėnų aikštėje, reaguodami į socialiniuose tinkluose išplatintus atsišaukimus.

Aktyvistai dėjo gėles, žvakes ir savo laiškus prie kipariso, netoli kurio anksčiau trečiadienį nusišovė pensininkas, buvęs vaistininkas. Kai kuriuose rašteliuose buvo raginama rengti „žmonių sukilimą“.

Graikijos dienraštis „Ta Nea“ nurodė, kad pernai šalyje nusižudė daugiau nei 450 žmonių, o dar 600 mėgino pasitraukti iš gyvenimo, nors neaišku, kokią dalį šių asmenų į kraštutinį sprendimą pastūmėjo ekonomikos krizė.

Susirėmimai su riaušių policija įsiplieskė, kai apie 50 jaunuolių pareigūnus apmėtė akmenimis. Policija leido ašarines dujas ir puolė protestuotojus, kai šie pradėjo niokoti netoliese esančio prabangaus viešbučio įėjimą.

Policininkai taip pat apstumdė aikštėje buvusius žiniasklaidos darbuotojus, nors šie pasisakė, kas esantys.

Viename televizijos reportaže buvo matoma, kaip policininkas parbloškia ant žemės vieną žurnalistę ir taikosi jai įspirti.

Dešimt žmonių buvo sulaikyti, tačiau vėliau paleisti.

Ekonomikos krizė kursto neviltį ir kitose ES pietinėse valstybėse, o Italija, Portugalija ir Ispanija imasi panašių griežtų taupymo priemonių.

Italijoje per pastarąsias savaites nusižudė penki žmonės.

Graikijos dienraštis „Ta Nea“ nurodė, kad pernai šalyje nusižudė daugiau nei 450 žmonių, o dar 600 mėgino pasitraukti iš gyvenimo, nors neaišku, kokią dalį šių asmenų į kraštutinį sprendimą pastūmėjo ekonomikos krizė.

Incidentas Konstitucijos aikštėje įvyko artėjant Graikijos parlamento rinkimams, kurie turėtų vykti gegužės pradžioje.

„Esu priblokštas. Deja, jis nebuvo pirmoji auka.... Turime gelbėti graikus nuo nevilties“, – sakė konservatyvios Naujosios demokratijos partijos, kuri apklausose pirmauja pagal populiarumą, vadovas Antonis Samaras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min