Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Graikijos ministrų kabinetas pritarė pasiūlymui surengti referendumą dėl euro zonos skolų krizės

Georgas Papandrėjas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Georgas Papandrėjas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Graikijos premjeras Georgas Papandrėjas užsitikrino savo ministrų kabineto vienbalsį pritarimą pasiūlymui surengti referendumą dėl euro zonos skolų krizės sprendimo plano, trečiadienio rytą informavo vyriausybės atstovas Elijas Mosialas.

Ministrų kabinetas taip pat patvirtino G.Papandrėjo sprendimą surengti parlamento balsavimą dėl pasitikėjimo jo vyriausybe, E.Mossialos sakė žurnalistams.

Keli socialistai deputatai antradienį išpeikė planą organizuoti referendumą, o vienas paliko šią frakciją, kad galėtų balsuoti prieš.

Po šio manevro socialistams liko tik 152 mandatai 300 vietų parlamente, todėl penktadienį vyksiančio balsavimo dėl pasitikėjimo baigtis tampa neaiški.

Per neeilinį ministrų kabineto susitikimą, sušauktą antradienio vakarą, G.Papandrėjas tvirtino, kad būtina surengti referendumą.

Per neeilinį ministrų kabineto susitikimą, sušauktą antradienio vakarą, G.Papandrėjas tvirtino, kad būtina surengti referendumą.

„Šis referendumas būtų aiškus mandatas, tačiau taip pat aiški žinia Graikijoje ir už jos ribų apie mūsų europinę kryptį ir mūsų narystę euro zonoje“, – sakė jis.

Aiškindamas savo nepritarimą raginimams surengti pirmalaikius rinkimus, premjeras argumentavo, jog dėl rinkimų kampanijos „viskas sustotų“ ir kad šalis „būtų nustumta prie bankroto ribos“.

G.Papandrėjas pridūrė, kad kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vyriausybių vadovai „buvo informuoti“ apie jo planus „ir gerbs bei palaikys“ Graikijos pastangas.

Anksčiau antradienį gynybos ministras Panas Beglitis pasisakė už referendumą.

„Graikijos žmonės privalo prisiimti atsakomybę dėl jų pageidaujamo tolesnio šalies kurso ir ėjimo iš krizės“, – jis sakė privačiam radijui „Skai“.

Antradienį Graikijos akcijų kaina biržose smuko 6,92 proc., reaguodamos į netikėtą G.Papandrėjo pareiškimą apie referendumą, paskelbtą pirmadienio vakarą.

Sumaištį dar padidino Graikijos užsienio reikalų ministro sprendimas atšaukti susitikimus su trimis užsienio ambasadoriais, o finansų ministras Evangelas Venizelas buvo paguldytas į ligoninę dėl apendicito.

Vyriausybės iš dalies kontroliuojama Atėnų naujienų agentūra pranešė, kad E.Venizelas daug kartų skambino aukštiems pareigūnams Europos Komisijoje ir Tarptautiniame valiutos fonde (TVF), taip pat Vokietijos finansų ministrui Wolfgangui Schaeuble.

Trečiadienį G.Papandrėjas keliaus į Prancūzijos pajūrio kurortą Kanus, kur ketvirtadienį ir penktadienį vyks Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderių susitikimas.

Jis dalyvaus darbinėje vakarienėje su šio renginio šeimininku – Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy, taip pat Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Antradienį kalbėdamasis telefonu su A.Merkel, G.Papandrėjas tvirtino, kad referendumas sustiprins Graikijos poziciją euro zonoje ir pasaulyje, nurodė jo biuras.

Tačiau tą pačią dieną buvusi viceministrė Milena Apostolaki pasitraukė iš socialistų parlamentinės frakcijos, pareiškusi, kad liks dirbti parlamente, kad galėtų priešintis planui surengti referendumą.

Parlamento ekonomikos reikalų komiteto pirmininkas Vasas Papandrėjas vėliau paragino surengti pirmalaikius rinkimus ir sudaryti laikinąją vienybės vyriausybę, siekiant „apsaugoti“ praeitą savaitę euro zonos lyderių priimtą susitarimą sumažinti milžinišką Graikijos įsiskolinimą.

„Šaliai gresia neišvengiamo bankroto pavojus“, – pabrėžė V.Papandrėjas, kuris nėra premjero giminaitis.

Daugelis analitikų perspėjo, kad pirmalaikiai rinkimai nepadėtų sukurti stiprios parlamentinės daugumos ir nugramzdintų šalį į politinę nežinomybę.

G.Papandrėjo kadencija baigiasi 2013 metais.

Valstybės saugumo taryba, kurios pirmininkas yra G.Papandrėjas, antradienį taip pat pakeitė Graikijos generalinio štabo, armijos, karinių jūrų ir oro pajėgų vadus.

Vienas Gynybos ministerijos šaltinis tvirtino, kad šis pertvarkymas buvo iš anksto planuotas ir nesusijęs su politine sumaištimi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min