Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 4d. 19:07

Graikijos premjero Aleksio Cipro vizitas į Maskvą suneramino Briuselį

Aleksis Cipras
„Scanpix“/AP nuotr. / Aleksis Cipras

Trečiadienį Graikijos premjeras Aleksis Cipras vyks į Maskvą, skelbia „Le Monde“. Straipsnyje klausiama, kas tai yra: diplomatinis karas, siekiant papildomos finansinės paramos iš Europos partnerių, strateginė klaida ar alternatyvų ieškojimas?

Briuselis nesupranta, kokią prasmę reikėtų suteikti Graikijos vadovų flirtui su Rusija.

Tuo metu NATO kalba apie tokio suartėjimo pavojų, esą tai Rusijai leistų mėginti išklibinti Šiaurės Atlanto aljanso sąjungininkų santykius.

Briuselis, prieš duodamas pinigų Graikijai, nori įsitikinti, kad A.Cipras nėra Trojos arklys, kurį Maskva išnaudos kaip jai patinka.

Pranešimas apie Graikijos premjero planuojamą vizitą išgąsdino Briuselį.

Graikijos Vyriausybės nariai neslepia prorusiškų pažiūrų, o gynybos ministras yra užsiminęs apie planą B, jei Atėnams nepavyktų susitarti su ES.

Briuselis oficialiai mėgina neteikti daug reikšmės šiai kelionei, tačiau negali jos datos nesugretinti su tuo, kad balandžio 9 dieną Atėnai turi 450 mln. eurų pervesti Tarptautiniam valiutos fondui ir atrasti dar 2,5 mlrd. eurų balandžio 14–17 dienomis.

Susitarimas su Rusija lemtų derybų tarp Atėnų ir ES žlugimą. ES pareiškė, kad neduos 7,2 mlrd. eurų kredito, nes Atėnai neparengė būtinų reformų sąrašo.

Europą verčia nerimauti ir tai, kad Graikija, kaip ir Kipras ir Vengrija, siekia Rusijos embargo žemės ūkio produktams panaikinimo.

Briuselis, prieš duodamas pinigų Graikijai, nori įsitikinti, kad A.Cipras nėra Trojos arklys, kurį Maskva išnaudos kaip jai patinka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min