Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražiausia pasaulio upė (video)

Gražiausia pasaulio upė
Technologijos.lt nuotr. / Gražiausia pasaulio upė
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Didžiąją metų dalį Caño Cristales upė yra panaši į bet kurią kitą pasaulio upę. Tačiau atėjus tinkamam sezonui, ji transformuojasi į įspūdingą vandens pasaulį.

Žmonės Caño Cristales vadina penkių spalvų upe, upe, tekančia į rojų ir tituluoja pačia gražiausia pasaulio upe.

Technologijos.lt nuotr./Gražiausia pasaulio upė
Technologijos.lt nuotr./Gražiausia pasaulio upė

Ji išties yra unikalus gamtos stebuklas. Didžiąją metų dalį Caño Cristales nesiskiria nuo daugumos mums įprastų upių. Jos dugnas nusėtas akmenimis, apaugusiais kerpėmis ir žolėmis, virš kurių teka gili melsva tėkme. Tačiau kiekvienais metais trumpam upė pražysta ištisa spalvų gama.

Kolumbijos drėgnojo sezono metu upė yra srauni ir vandeninga. Tekantis vanduo nuo dugno pakelia dumblą, kuris užstoja dugne augančioms žolėms ir dumbliams reikalingą šviesos šaltinį, – saulę. Sausojo sezono metu atsiranda kita problema – paprasčiausiai upės gyvybės formoms neužtenka vandens. Tačiau trumpu laikotarpiu tarp drėgnojo ir sausojo periodų, kai vandens lygis yra būtent toks, kokio reikia, daugybė augalų ir dumblių pražysta akinama spalvų įvairove. Visa upė pasidengia geltonos, mėlynos, žalios, juodos ir raudonos spalvų lopinėliais, o ją jau kalbėti apie tūkstančius jų atspalvių.

Šiuo metų laiku daugybė Kolumbijoje veikiančių turizmo agentūrų skraidina keliautojus į netoliese upės įsikūrusį La Makarenos miestelį. Upės plotis yra apie 20 metrų, ilgis – apie 100 kilometrų, tačiau ji yra palyginti toli nuo gyvenamųjų regionų. Iki čia neprivažiuosi keliu, todėl iki upės tenka keliauti arkliais.  

VIDEO: EL RIO MAS LINDO DEL MUNDO (The Worlds Most Beautiful river)
VIDEO: CAÑO CRISTALES
Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vanduo Grožis
Parašykite atsiliepimą apie 15min