Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 1d. 11:43

Griežtas nepriklausomos žiniasklaidos suvaržymas Kryme sutrukdė tarptautinei bendruomenei gauti teisingą informaciją

Tyla
123rf.com nuotr. / Tyla

Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose pirmadienį organizavo neformalų (Arria formula) Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikimą, skirtą aptarti žmogaus teisių ir žiniasklaidos laisvės padėtį Kryme, Ukrainoje.

„Griežtas Ukrainos ir nepriklausomos žiniasklaidos suvaržymas Kryme sutrukdė tarptautinei bendruomenei gauti teisingą, faktais grįstą žmogaus teisių padėties įvertinimą. JT ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) aukšto lygio pareigūnų ir stebėtojų pastangos apsilankyti Kryme ir įvertinti situaciją buvo atmestos. Šis susitikimas suteikė mums galimybę gauti objektyvią, nefiltruotą informaciją, sužinoti apie Krymo gyventojų kasdienybę bei aptarti kasdienius jų rūpesčius“, – susitikimo metu sakė Lietuvos nuolatinės atstovės JT pavaduotoja Rita Kazragienė.

Šis susitikimas suteikė mums galimybę gauti objektyvią, nefiltruotą informaciją, sužinoti apie Krymo gyventojų kasdienybę bei aptarti kasdienius jų rūpesčius.

Žmogaus teisių aktyvistas, buvęs Krymo totorių medžliso pirmininkas, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys Mustafa Džemilevas ir Informacijos ir spaudos centro tarybos Simferopolyje vadovė, Tiriamosios žurnalistikos centro vyriausioji redaktorė ir Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos tinklo (Global Investigative Journalism Network – angl.) narė Valentina Samar dalyvavo susitikime, kurio metu apsikeista nuomonėmis apie žmogaus teisių ir žiniasklaidos padėtį bei nesenų įvykių reikšmę Krymo etninėms mažumoms.

Susitikime dalyvavo Jungtinių Tautų narės. Neformalūs susitikimai suteikia galimybę JT Saugumo Tarybos narėms atvirai ir asmeniškai apsikeisti nuomonėmis, užmegzti tiesioginį dialogą su vyriausybių, tarptautinių organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais klausimais, patenkančiais į JT Saugumo Tarybos kompetencijos sritį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min