Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzija ir Ukraina bus NATO narės, jei jos to norės, pareiškė Aljanso vadovas

Andersas Foghas Rasmussenas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas tikisi, kad lapkričio 19-20 dienomis vyksiantis Šiaurės Atlanto aljanso susitikimas Lisabonoje patvirtins organizacijos atvirų durų politiką.

„Aš tikiuosi, jog susitikimas priims sprendimą, kad mūsų durys tebėra atviros. Tai buvo pareikšta Bukarešto susitikime 2008 metais, ir mes vėl patvirtinsime tai, ką nusprendėme Bukarešte: Gruzija ir Ukraina bus NATO narėmis, jeigu jos to panorės, ir jeigu jos įvykdys būtinus reikalavimus“, – sakė Aljanso generalinis sekretorius interviu Ukrainos informacijos agentūroms „Interfax“-Ukraina“ ir „Ukrinform“.

„Taigi tai tebėra NATO pozicija, bet drauge mes taip pat pripažįstame, kad Gruzija ir Ukraina gali turėti kitų euroatlantinių siekių“, – pažymėjo jis.

A.F.Rasmussenas taip pat mano, jog Ukrainos ir Rusijos susitarimas pratęsti sutartį dėl Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimo Kryme, nepadarė įtakos saugumo situacijai regione.Atsakydamas į agentūros „Interfax“-Ukraina“ klausimą, ar yra prasmės Aljansui palikti galioti Bukarešto susitikimo sprendimą, jeigu Kijevas nebesiekia narystės NATO, A.F.Rasmussenas atsakė: „Taip, prasmės yra, nes tai – pagrindinis NATO principas, kad mūsų durys tebėra atviros“.

„Mes manome, jog svarbu pasiųsti šį signalą visiems dėl to, kad, mūsų požiūriu, situacija lieka tokia pati. Mūsų durys tebėra atviros. Bet, pasakę tai, mes visiškai gerbiame tą faktą, kad kiekviena šalis individualiai sprendžia savo saugumo politiką ir prisijungimą prie NATO“, – sakė jis.

Aljanso generalinis sekretorius pavadino tokią organizacijos poziciją „balansu“.

„Viena vertus, mes vėl sakome, kad mūsų durys tebėra atviros, bet, antra vertus, žinoma, mes gerbiame Ukrainos sprendimą dėl saugumo politikos. Pasakęs tai, aš labai gerbiu aiškų Ukrainos vadovybės pareiškimą, kad Ukraina ir toliau bendradarbiaus su NATO pagal esamus susitarimus. Mes turime didelę sritį bendradarbiauti, ir mes labai vertiname, kad tokia yra Ukrainos pozicija“, – pabrėžė jis.

A.F.Rasmussenas taip pat mano, jog Ukrainos ir Rusijos susitarimas pratęsti sutartį dėl Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimo Kryme, nepadarė įtakos saugumo situacijai regione.

„Faktas tas, kad situacija nepasikeitė. Sutarties pratęsimas reiškė, kad pratęsiami jau esami susitarimai, tęsiama jau esanti situacija. Taigi, mano požiūriu, tai nekeičia aplinkos saugumo strategijos“, – pažymėjo Aljanso generalinis sekretorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min