Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzija, Rusija ir separatistai pradėjo derybas dėl regiono saugumo

Derybos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Derybos
Šaltinis: BNS
0
A A

Gruzijos, Rusijos ir separatistinio Pietų Osetijos regiono saugumo pareigūnai ketvirtadienį surengė pirmąsias derybas dėl smurto prevencijos įgyvendinimo plano šiame neramiame Kaukazo regione.

Derybose, kurios vyko prie Gruzijos ir Pietų Osetijos kontroliuojamos teritorijos ribos, taip pat dalyvavo paliaubų stebėtojai, kuriuos delegavo Europos Sąjungos (ES) ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO).

„Šis susitikimas – svarbus žingsnis“, – sakė ES stebėtojų misijos atstovas Steve'as Birdas.

„Buvo aptarti įvairūs klausimai, tačiau nepriimta jokių konkrečių susitarimų... Kitas susitikimas vyks gegužės pradžioje, – pridūrė jis. – Šis susitikimas įvyko pagal Ženevoje vasarį vykusiose derybose, kurioms tarpininkavo tarptautiniai (partneriai), priimtą trijų šalių susitarimą reguliariai rengti „incidentų prevencijos“ pasitarimus“.

Rusijos sausumo pajėgų vado pavaduotojas Sergejus Antonovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad per derybas Ženevoje buvo susitarta dukart per mėnesį rengti tokius pasitarimus ir įsteigti „apskritą parą“ veikiančią „karštąją liniją“, kuri padėtų spręsti nepaprastąsias situacijas.

Tačiau Gruzijos VRM atstovas spaudai Šota Utiašvilis nurodė, kad pirmajame tokiame pasitarime nebuvo susitarta dėl jokių konkrečių žingsnių.

„Mes nesugebėjome dėl nieko susitarti, – sakė atstovas, kuris dalyvavo derybose. – Geras pats faktas, kad šis susitikimas įvyko, tačiau mums reikia daugiau. Pažiūrėsime, kaip seksis kitame susitikime.

Sporadiški smurto atvejai aplink Pietų Osetiją tęsiasi nuo pat 2008 metų rugpjūčio, kai tarpininkaujant ES buvo pasirašyta ugnies nutraukimo sutartis, nutraukusi trumpą konfliktą dėl separatistinio regiono.

Gruzija ir Pietų Osetija informavo apie susitikimo išvakarėse trečiadienio vakarą vykusius susišaudymus, tačiau apie aukas nepranešama.

Rusija praeitų metų rugpjūtį pasiuntė savo pajėgas į Gruziją reaguodama Tbilisio mėginimą jėga susigrąžinti Pietų Osetiją. Šio regiono Gruzija praktiškai nebekontroliavo nuo praėjusio dešimtmečio pradžios, o Maskva jį daugelį metų rėmė.

Rusijos pajėgos buvo okupavusios didelę Gruzijos dalį ir bombardavo taikinius visoje šios šalies teritorijoje. Vėliau Maskva išvedė kariuomenę iš Gruzijos gilumos, tačiau paliko savo karius Pietų Osetijoje ir kitame separatistiniame regione – Abchazijoje. Rusija taip pat pripažino Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybę.

Naujas derybų etapas, kuriame bus siekiama užkirsti kelią kito panašaus karo pasikartojimui, vyks Ženevoje gegužės 18–19 dienomis.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min