Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Gruzija skyrė trejus metus kalėjimo buvusiam prezidentui M.Saakašviliui

Tbilisio teismas penktadienį pripažino buvusį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį „piktybiškai viršijus įgaliojimus“, kai jis dar dirbo valstybės vadovo poste, ir skyrė jam trejus metus laisvės atėmimo.
Protestuotojų išvaduotas Michailas Saakašvilis
Michailas Saakašvilis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nutartis buvo priimta M.Saakašviliui nedalyvaujant.

Teismas visiškai pripažino prokurorų argumentus, kad M.Saakašvilis viršijo įgaliojimus, kai suteikė malonę keturiems policijos pareigūnams, nuteistiems kalėti už 2006 metais įvykdytą banko darbuotojo Sandro Girgvlianio nužudymą. Šios žmogžudystės byla sulaukė didelio atgarsio – su ja sietas buvęs vidaus reikalų ministras Vano Merabišvilis, buvęs Konstitucijos saugumo departamento viršininkas Data Achalaja ir kiti aukšto rango teisėsaugos pareigūnai.

Eksprezidento advokatė Sofija Gogličidzė sakė žurnalistams, kad „šioje byloje nėra nei vieno įrodymo, patvirtinančio Saakašvilio kaltę“.

„Būdamas prezidentas Michailas Saakašvilis turėjo teisę suteikti malonę policininkams“, – pridūrė ji.

Prie teismo rūmų susirinkę M. Saakašvilio šalininkai sakė žurnalistams, kad teismo sprendimas prieštarauja konstitucijai ir kad jis bus apskųstas – be kita ko, Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) Strasbūre.

Ilgiau kaip dešimtmetį Gruzijai vadovavęs M.Saakašvilis savo šalį paliko 2013 metais ir vėliau buvo paskirtas vadovauti Ukrainos Odesos sričiai. Pernai jis atsistatydino, skųsdamasis, kad pareigūnai trukdo jo pastangoms kovoti su korupcija.

Dabar jis yra vienos Ukrainos opozicinės partijos vadovas ir pastaruoju metu konfliktavo su Kijevo vyriausybe ir organizavo antikorupcinius protestus.

Liepos pabaigoje Ukrainos migracijos tarnyba pranešė, kad prezidentas Petro Porošenka panaikino M.Saakašvilio turėtą Ukrainos pilietybę. Gruzijos pilietybės jis neteko 2015-aisiais, kai buvo paskirtas Odesos gubernatoriumi.

Gruzija yra oficialiai paprašiusi Ukrainos M.Saakašvilį sulaikyti ir išduoti. Gruzijoje jis yra kaltinamas keturiose bylose, iškeltose dėl svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ar užvaldymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Tbilisio teismas 2014-ųjų rugpjūtį M.Saakašviliui skyrė kardomąją priemonę – sulaikymą, o netrukus jis buvo paskelbtas ieškomu asmeniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius