Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzijoje areštuotas Michailo Saakašvilio turtas, buvęs prezidentas bando gauti JAV darbo vizą

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruzijos Generalinė prokuratūra pirmadienį areštavo buvusio prezidento Michailo Saakašvilio, jo šeimos ir giminaičių turtą bei sąskaitas. Nuo praėjusiųjų metų JAV gyvenantis M.Saakašvilis planuoja šlovingą sugrįžimą į gimtinę, tačiau iki tol turi kitų rūpesčių – bando gauti JAV darbo vizą.

Kaip rašo „Kommersant“, sprendimas areštuoti turtą priimtas tiriant iššvaistymo bylą. M.Saakašvilio rėmėjai teigia, kad tai – oligarcho, buvusio Gruzijos premjero ir valdančiosios partijos dirigento Bidzinos Ivanišvilio kerštas.

Pasak buvusio prezidento advokato Otaro Kachidzės, prokurorai areštavo Gruzijos bankuose esančias M.Saakašvilio sąskaitas.

Prokuratūra areštavo visą M.Saakašvilio ir jo giminaičių turtą: 2 hektarų žemės sklypą, 75 kvadratinių metrų namą, Tbilisyje esančius jo žmonos ir mamos butus bei buvusio prezidento senelei priklausančius sklypus.

„Prokuratūros atstovai net nepatikrino, kuriuose bankuose yra buvusio prezidento sąskaitos, todėl kreipėsi į visus bankus“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašė jis.

Prieš tai Generalinė prokuratūra areštavo visą M.Saakašvilio ir jo giminaičių turtą: 2 hektarų žemės sklypą, 75 kvadratinių metrų namą, Tbilisyje esančius jo žmonos ir mamos butus bei buvusio prezidento senelei priklausančius sklypus.

Jeigu teismas prezidentą pripažintų kaltu dėl valstybės lėšų iššvaistymo, šis turtas gali būti parduotas. Buvusio prezidento giminaičiai tai pavadino didele neteisybe, o pats M.Saakašvilis viskuo apkaltino buvusį premjerą B.Ivanišvilį, kurį pavadino menku, kompleksuotu ir piktu Rusijos oligarchu. Jis pažadėjo, kad po to, kai grįš į valdžią, nekeršys nei jam, nei tiems, kurie priėmė tokius absurdiškus ir neteisėtus sprendimus.

Bando gauti JAV darbo vizą

„The New York Times“ žurnalistai aplankė Niujorko Bruklino rajone gyvenantį M.Saakašvilį, kuris negali grįžti į Gruziją, nes iš karto būtų suimtas.

Anot leidinio, M.Saakašvilis gyvena erdviame bute, lankosi madingose kavinėse, mėgsta važinėtis dviračiu.

Anot leidinio, pats save ištrėmęs į JAV buvęs Gruzijos prezidentas planuoja šlovingą sugrįžimą. Tačiau jo planus kol kas griauna žemi reitingai gimtojoje šalyje.

Dabar M.Saakašvilis rašo memuarus, brangiai apmokamas kalbas, padeda Vašingtone įkurti Tyrimų institutą, lanko senus šalininkus, tokius kaip senatorius Johnas McCainas ir JAV valstybės sekretorė Europai Victoria Nuland.

Buvęs prezidentas bando pakeisti turisto statusą ir gauti JAV darbo vizą.

Anot leidinio, M.Saakašvilis gyvena erdviame bute, lankosi madingose kavinėse, mėgsta važinėtis dviračiu, priiminėja garbingus svečius.

„Tai yra Vladimiro Putino galas“, – taip „The New York Times“ žurnalistui jis pakomentavo įvykius Ukrainoje.

Anot M.Saakašvilio, Rusijos prezidento veiksmai panašūs į tuos, kurie buvo Gruzijos karo metu. „Mes patekome į spąstus“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min